kwidzyn

Dodano: 21.10.12

Czerwono-czarni tracą punkty w Puławach

Choć zawodnicy MMTS Kwidzyn liczyli na urwanie punktów drużynie z Puław, to mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 30:28. Na początku drugiej połowy meczu podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego zdołali co prawda wywalczyć przewagę 4 bramek, jednak końcówka należała już do Azotów. 

 Spotkanie z Puławami było nieporównywalnie trudniejszym zadaniem niż wcześniejsze spotkanie ligowe z legnicką Miedzią. Tym bardziej, że Azoty grając w Legnicy dość łatwo pokonały Miedź 24:31, a we własnej hali nie przegrały jak dotąd żadnego spotkania. .

Mecz rozpoczął się od bramki Pereta, jednak gospodarze szybko zdołali doprowadzić do stanu 1:1. Kwidzynianie grali jednak skutecznie w obronie, co przyniosło również oczekiwany efekt bramkowy. Po trafieniach Mroczkowskiego i Pereta MMTS wyszedł nawet na dwubramkową przewagę, ale dobra dyspozycja Stęczniewskiego w bramce Puław sprawiła, że przewaga Kwidzyna tak szybko jak się pojawiła, tak szybko zaczęła topnieć. Po 12 minutach gry Azoty prowadziły we własnej hali 5:4 i do końca pierwszej połowy zespoły grały już bramka za bramkę. Kwidzynianie zdobywali kolejne bramki dzięki skutecznym atakom Nogowskiego, jednak dobra postawa Stęczniewskiego sprawiłam, że po 30 minutach mieliśmy remis 13:13.

Początek drugiej połowy to piorunująca odsłona MMTS. Podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego rzucili bowiem 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu gospodarzy. W efekcie kwidzynianie prowadzili w Puławach 14:18.
Gospodarze zdołali jednak uporządkować szyki i stopniowo zaczęli odrabiać straty. Trafienia Szyby, Masłowskiego czy Ćwiklińskiego sprawiły, że gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu - 23:21. Dobrze dysponowany tego dnia Nogowski zdobył jednak dwie bramki dla MMTS i ponownie mieliśmy remis w tym spotkaniu.

W końcówce gospodarzom udało się jednak osiągnąć trzybramkową przewagę w tym meczu i choć MMTS po rzutach Nogowskiego i Pacześnego zmniejszył straty do 1 bramki - 29:28, to kwidzynianom nie udało się urwać punktów puławianom. Mecz zakończył się wynikiem 30:28 i Azoty pozostały niepokonanym zespołem we własnej hali.

Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 30:28 (13:13)

sędziowali: Andrzej Kierczak (Michałowice) - Tomasz Wrona (Kraków)

Azoty: Stęczniewski, Sokołowski - Ćwikliński 1, Afanasjev 1, Szyba 6, Łyżwa 5, Jankowski 2, Kus, Grzelak, Tylutki, Zinchuk 3, Krajewski 8, Przybylski, Masłowski 4.

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Pacześny 1, Klinger, Mroczkowski 4, Orzechowski 3, Peret 3, Sadowski, Adamuszek 4, Rosiak, Nogowski 8, Seroka, Łangowski, Daszek 5, Rombel.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube