kwidzyn

Dodano: 13.10.12

Kolejne zwycięstwo - Miedź oprawiona z kwitkiem

To był udany powrót MMTS Kwidzyn do własnej hali. Czerwono-czarni dość pewnie pokonali bowiem Siódemkę Miedź Legnicę 28:23. Przewaga MMTS zarysowała się już w pierwszej połowie, jednak na początku drugiej legniczanie zdołali odrobić starty i doprowadzić do remisu 14:14. Na szczęście kolejny zryw kwidzynian pozwolił gospodarzom na zakończenie meczu z przewagą 5 bramek.

Jako pierwsi bramkę zdobyli goście, jednak bardzo szybko inicjatywę na boisku przejęli zawodnicy MMTS. Po rzutach Michała Daszka i Michała Pereta gospodarze prowadzili 2:1, a w 8 minucie przewaga czerwono-czarnych wzrosła do trzech trafień - 5:2. Od tego momentu kwidzynianie starali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, a skutecznością z pierwszej linii popisywał się Peret. W 14 minucie MMTS prowadził co prawda 9:5, jednak kolejne minuty przyniosły trafienia Michała Prątnickiego i Adama Skrabani, co pozwoliło Legnicy zmniejszyć straty do zaledwie 2 bramek - 9:7.
Odpowiedź kwidzyńskich piłkarzy była jednak wymowna: pięć bramek MMTS przy zaledwie jednym trafieniu Kacpra Adamskiego. W efekcie po 24 minutach gry gospodarze prowadzili już różnicą 6 bramek - 14:8. W końcówce pierwszej połowy dwa rzuty karne Skrabani oraz bramka Prątnickiego pozwoliły rywalom ponownie zmniejszyć straty i do szatni zespoły zeszły przy stanie 14:11.

Po zmianie stron niespodzianka i zaskoczenie. Kilka błędów kwidzyńskich piłkarzy spowodowało, że goście odrobili straty i doprowadzili do remisu 14:14. Dopiero w 37 minucie Kamil Sadowski zdołał przełamać niemoc gospodarzy. Miedź pilnowała remisu do 40 minuty i stanu 16:16. Przez następne 8 minut oglądaliśmy natomiast istną dominację kwidzyńskiej drużyny. Gospodarze zdobyli 8 bramek (w tym cztery rzucone przez Łangowskiego) przy jednym trafieniu Miedzi, co pozwoliło czerwono-czarnym na siedmiobramkowe prowadzenie - 24:17.
W ostatnich minutach legniczanie nie zdołali już pokazać zbyt wiele. MMTS kontrolował wypracowaną przewagę i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem kwidzynian. 


MMTS Kwidzyn - MSPR Siódemka Miedź Legnica 28:23 (14:11)

sędziowie: Grzegorz Młyński - Bartłomiej Skwarek (Warszawa)

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Pacześny, Klinger 2, Mroczkowski 2, Orzechowski 3, Peret 7, Sadowski 1, Rosiak 1, Nogowski 4, Seroka 2, Łangowski 4, Daszek 2, Rombel.

Kary: 8 minut (2x2'- Rosiak, 2'- Peret, Łangowski)

Miedź: Kiepulski, Dudek - Buchwald 2, Gregor 1, Prątnicki 4, Kryński 1, Skrabania 6, Czuwara 2, Jarowicz 2, Brygier, Wita, Adamski 5, Wojkowski.

Kary: 4 minuty (2x2'- Buchwald)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube