kwidzyn

Dodano: 7.10.12

Zagłębie pokonane - MMTS zdobywa kolejne punkty

Sukcesem zakończył się wyjazd kwidzyńskich piłkarzy do Lubina. Choć do przerwy czerwono-czarni przegrywali różnicą 3 bramek, to mecz ostatecznie zakończyli zwycięstwem 27:34. Kluczem do wygranej była m.in. bardzo dobra postawa Sebastiana Suchowicza w bramce oraz skuteczna gra Roberta Orzechowskiego.

Mecz rozpoczął się od dobrej gry gospodarzy, którzy po 10 minutach prowadzili już 5:3. Duża w tym zasługa skutecznej gry Wojciecha Gumińskiego i Adama Marciniaka, a także stojącego między słupkami Adama Malchera. Chwilę później przewaga Zagłębia wzrosła do stanu 7:4 i sytuacja kwidzynian była coraz trudniejsza. Podopiecznym trenera Krzysztofa Kotwickiego udało się jednak uporządkować grę i odrobić straty, choć na przerwę kwidzynianie i tak schodzili z trzybramkową stratą do rywali.

Po przerwie MMTS wyraźnie ruszył do odrabiania strat. Sygnał dał Sebastian Suchowicz, który dwoił się i troił w kwidzyńskiej bramce, ratując swój zespół z kolejnych opresji. Skutecznie w ataku grał natomiast Robert Orzechowski, który wykorzystywał kolejne kontrataki czerwono-czarnych.

W 53 minucie nastąpił natomiast kluczowy moment tego spotkania, bowiem czerwoną kartkę za faul na Tomaszu Klingerze zobaczył Jarosław Paluch. Chwilę później parkiet opuścił także Tomasz Kozłowski i gospodarze przez moment musieli grać jedynie w czwórkę. Słabość rywali doskonale wykorzystali kwidzynianie, którzy wyszli na prowadzenie i zapewnili sobie pewne zwycięstwo w tym spotkaniu.

MKS Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 27:34 (16:13)

Zagłębie: Malcher, Małecki - Stankiewicz 3, Gumiński 3, Rosiek 3, Przysiek 7, Kużdeba, Przybylski 4, Marciniak 1, Kozłowski 1, Paluch 1, Siekaniec, Bartczak 3, Starzyński, Gowin 1.

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Pacześny, Klinger 5, Mroczkowski 3, Orzechowski 9, Peret, Sadowski 1, Rosiak 2, Nogowski 4, Seroka 2, Łangowski 1, Daszek 6, Rombel 1.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube