kwidzyn

Dodano: 24.09.12

Nie mamy nic do stracenia

Trener Krzysztof Kotwicki podsumowuje ważne zwycięstwo w Zabrzu oraz zapowiada walkę w najbliższym spotkaniu z VIVE Targami Kielce. Mecz VIVE Targi – MMTS odbędzie się w środę, 26 września o godzinie 20.15. Spotkanie poprowadzą sędziowie: Grzegorz Christ i Tomasz Christ. Bezpośrednią transmisję z tego meczu pokaże natomiast Polsat Sport.

-Mecz w Zabrzu miał być generalnym sprawdzianem dla kwidzyńskiej drużyny. Wynik pokazuje, że jesteśmy chyba w dobrej dyspozycji.

-Od początku sezonu powtarzam, że nie jesteśmy wcale tak słabym zespołem jak o nas mówią. Jesteśmy po prostu zespołem trochę innym, który po swojej stronie ma obecnie atut młodości. Jakby nie patrzeć zawodnicy tacy jak Łangowski, Klinger, Nogowski, Orzechowski, Daszek czy Szczecina nadal mają przyszłość przed sobą i są głodni sukcesu. Chodzi teraz o to, aby okrzepli w grze, a ja mocno wierzę, że nadal będziemy liczyć się w tegorocznym sezonie. Straciliśmy co prawda dwóch środkowych obrońców, ale Przemek Rosiak i Michał Adamuszek bardzo pozytywnie zagrali przy obronie 6-0. Potem Nogowski przy obronie 5-1 czy 3-2-1 również trochę rozbił szyki w ataku przeciwnikom z Zabrza. To są młodzi ludzie, którzy na pewno będą chcieli walczyć. Można jeszcze dodać Tomka Klingera, który także uaktywnił się w ważnych momentach na lewym rozegraniu. Jestem więc dobrej myśli. Powtarzałem od początku, że choć w tym roku tzw. "fachowcy" spisują nas na straty, to będziemy walczyć o pierwszą czwórkę ligi.

-Mecz z POWEN-em doskonale się nam ułożył, bo rozpoczęliśmy go od prowadzenia 0:4.

-Wyszliśmy na to spotkanie bardzo zmotywowani. Przypomniałem chłopakom, że w zeszłym roku wygraliśmy w Zabrzu w ważnym dla nas meczu po przegranych z Chrobrymi i Puławami. Mieliśmy wówczas lekki dołek, a wygraliśmy wówczas z Zabrzem 7 bramkami. W tym roku również podobna była atmosfera naszego spotkania. Mecz rozpoczął się od 0:4 dla MMTS, ale Zabrze nie jest słabym zespołem, dlatego jeszcze w pierwszej połowie odrobili straty i doprowadzili do remisu. Na początku drugiej połowy dałem troszkę odpocząć zawodnikom z pierwszego składu, co kosztowało nas niepotrzebną utratę kilku bramek. Zrobiło się trzema dla przeciwnika i w tym momencie pokazał się cały charakter i wartość naszych chłopaków. Zdołaliśmy bowiem wyciągnąć wynik z minus 3 na plus 6, bo w meczu prowadziliśmy nawet 6 bramkami, i do końca spotkania kontrolowaliśmy już wynik. Skończyło się czterema, bo od 45 minuty mecz przebiegał dla nas dość spokojnie. Widać było, że rywalom brakuje atutów, a myśmy zagrali całkiem poprawne zawody.

-Niezwykle skuteczny w tym spotkaniu był Robert Orzechowski, który rzucił 9 bramek.

-„Orzech” powinien rzucać tyle bramek w każdym meczu, oczywiście jeśli jest dobrze dysponowany.

-W środę czeka nas starcie z Mistrzem Polski, który wbrew początkowym ustaleniom odbędzie się w Kielcach.

-Powtarzałem już nie raz, że my gramy o Mistrzostwo Polski klubów niskobudżetowych. Jedziemy do Kielc podjąć walkę i spróbować powalczyć, ale wiemy jakie są realia potyczek z VIVE. Nie mamy jednak nic do stracenia, a podbudowani zwycięstwem w Zabrzu pojedziemy do Kielc pokazać, że potrafimy grać w piłkę ręczną. Jaki będzie wynik zadecyduje boisko. Wiadomo, że przeciwnik jest bardzo silny, ale taki jest sport, że dopóki piłka jest w grze to wszystko jest jeszcze możliwe.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kibicuj czerwono-czarnym w gdańskiej hali AWFiS

Zachęcamy do kibicowania czerwono-czarnym w hali AWSiS w Gdańsku. W pierwszym meczu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie walczą o „Dziką kartę”

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 13.00, kwidzynianie rozpoczynają walkę o „Dziką ...

Czytaj więcej

Aktualności

O „Dziką kartę” zagramy z Wybrzeżem

Po niedzielnych meczach 30 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn stało się jasne, że to ...

Czytaj więcej

Aktualności

"Orzech" wraca do MMTS

Robert Orzechowski to kolejny zawodnik, który z nowym sezonem występować będzie ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube