kwidzyn

Dodano: 15.09.12

MMTS pewnie ogrywa beniaminka

Choć MMTS Kwidzyn przystępował do tego spotkania w roli faworyta to niewielu przypuszczało, że kwidzynianie tak łatwo poradzą sobie z zespołem Przemyśla. Czerwono-czarni natomiast rozgromili rywali 43:30 i skutecznie zrewanżowali się kwidzyńskim kibicom za wysoką porażkę odniesioną w Płocku. Najskuteczniejszym graczem czerwono-czarnych był zdobywca 7 bramek w tym meczu - Robert Orzechowski. Najwięcej owacji za swe bramki zdobyli natomiast skrzydłowi: Patryk Rombel oraz Marcin Górski.

Mecz rozpoczął się od trzech bramek kwidzyńskiego zespołu, bowiem do bramki Przemyśla trafiali kolejno Peret, Orzechowski oraz Daszek. W odpowiedzi dwie bramki dla gości zdobył Stołowski. Kolejne minuty potwierdziły jednak, że zdecydowanym faworytem tego meczu są kwidzynianie, którzy zaczęli wyraźnie dominować na boisku. Najpierw w 7 minucie Daszek podwyższył prowadzenie gospodarzy na 4:2, a osiem minut później Orzechowski zakończył efektowną serię bramek złotych przez czerwono-czarnych ustalając wynik na 10:4 dla MMTS.

Goście odpowiedzieli trzema bramkami zdobytymi przez Stołowskiego, Papaja i Kroczka, zmniejszając wynik do stanu 10:7. Reakcja podopiecznych trenera Krzysztofa Kotwickiego była jednak błyskawiczna. Do siatki rywali kolejno trafiali bowiem Orzechowski, Nogowski, Daszek i Peret, co pozwoliło MMTS odskoczyć rywalom na bezpieczną odległość 7 bramek - 14:7. Wypracowana przez gospodarzy przewaga 6-7 bramek utrzymała się już do końca pierwszej połowy. W kwidzyńskim zespole punktowali co prawda Nogowski i Sadowski, a w ekipie Harcerzy ożywił się Maciej Kubisztal, jednak na przerwę zespoły schodziły przy stanie 19:13.

Po przerwie gra rozpoczęła się od trafień Klingera i Nogowskiego, co pozwoliło podwyższyć prowadzenie MMTS do stanu 21:13. Goście próbowali odrabiać straty, jednak kończyło się to zazwyczaj na 2-3 bramkowych zrywach. Gospodarze natomiast starali się spokojnie kontrolować przebieg meczu.

resized_500x333_capoeira

W 37 minucie po bramce Pereta MMTS prowadził 25:16, a osiem minut później przewaga czerwono-czarnych wzrosła już do 12 trafień. Bramkę na 31:19 przy gromkim aplauzie publiczności zdobył Patryk Rombel, który powrócił do składu kwidzyńskiego zespołu. Natomiast w 50 minucie po trafieniach Sadowskiego, Pacześnego i Łangowskiego kwidzynianie powiększyli swoją przewagę do 13 bramek - 36:23. Osiągnięta przewaga utrzymała się już do końca tego spotkania, które zakończyło się wyraźnym zwycięstwem MMTS Kwidzyn.

MMTS Kwidzyn - AZS Czuwaj Przemyśl 43:30 (19:13)

sędziowie: Arkadiusz Sołodko - Rafał Puszkarski (Legionowo)

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Pacześny 4, Klinger 2, Mroczkowski 1, Orzechowski 7, Peret 4, Sadowski 5, Adamuszek, Rosiak 2, Nogowski 6, Górski 1, Seroka 4, Łangowski 2, Daszek 4, Rombel 1.

Kary: 12 minut (2x2'- Rosiak i Łangowski, 2'- Peret, Adamuszek)

Czuwaj: Sar, Jarosz - Kroczek 3, Kostka, Stołowski 6, Śliwka 3, Basiak 3, Misiewicz 3, Papaj 3, Kubisztal M. 7, Kubisztal D. 2.

Kary: 12 minut (2x2'- Śliwka, 2'- Stołowski, Misiewicz, Papaj, Kubisztal M.)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube