kwidzyn

Dodano: 27.08.12

MMTS wygrywa Memoriał im. L. Walleranda

Zwycięstwo nad Wybrzeżem i KPR Legionowo oraz remis z Chrobrym Głogów pozwoliły kwidzynianom na zwycięstwo w I Memoriale im. Leona Walleranda. Drugie miejsce w gdańskim turnieju zajęli pierwszoligowi piłkarze KPR Legionowo.

Po zwycięstwie nad Wybrzeżem, w drugim dniu gdańskiego Memoriału kwidzynianie zmierzyli się z KPR Legionowo. Pierwszoligowy zespół prowadzony przez trenera Jarosława Cieślikowskiego skutecznie przeciwstawił się kwidzyńskiej drużynie i po pierwszej połowie prowadził 12:14. Po przerwie kwidzynianie starali się odrabiać straty, ale rywale utrzymywali bezpieczną przewagę nad MMTS. Na 3 minuty przed końcem Legionowo prowadziło w tym spotkaniu 27:28, jednak trzy kolejne bramki zdobyte przez czerwono-czarnych pozwoliły na objęcie prowadzenia, którego nie oddali już do samego końca.

Na koniec zmagań turniejowych kwidzynianie zmierzyli się z Chrobrym Głogów. Mecz świetnie rozpoczął się dla MMTS, bowiem po sześciu minutach gry zespół trenera Krzysztofa Kotwickiego prowadził 4:1. Głogowianie zdołali jednak odrobić straty i zmniejszyli różnicę pomiędzy zespołami do zaledwie 1 bramki. Wówczas momentalnie odpowiedzieli kwidzyńscy zawodnicy, którzy zdobyli sześć kolejnych bramek i objęli pewne prowadzenie w tym spotkaniu - 16:9. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:10 dla kwidzynian i nikt nie wyobrażał sobie innego wyniku jak zwycięstwo MMTS. Rzeczywistość okazała się jednak trudniejsza, bowiem w drugiej połowie podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu. Mecz zakończył się więc podziałem punktów, jednak nie przeszkodziło to kwidzynianom w zajęciu I miejsca w gdańskim turnieju.

Wyniki 2 dnia turnieju:

Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 20:26 (12:13)

MMTS Kwidzyn - KPR Legionowo 30:29 (12:14)

MMTS: Szczecina, Jedowski - Daszek 7, Sadowski 4, Mroczkowski 3, Peret 3, Łangowski 3, Nogowski 2, Rosiak 2, Orzechowski 2, Klinger 2, Pacześny 1, Seroka 1, Adamuszek.

KPR: Szałkucki, Kardyka, Rybicki - Lisicki 7, Pomiankiewicz 6, Kasprzak 3, Zasikowski 3, Wiak 3, Kolczyński 2, Olęcki 1, Suliński 1, Milewski 1.

Wybrzeże Gdańsk - KPR Legionowo 23:27 (12:12)

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 28:28 (10:18)

MMTS: Szczecina, Jedowski - Orzechowski 5, Seroka 5, Nogowski 4, Klinger 3, Sadowski 3, Mroczkowski 2, Łangowski 2, Pacześny 2, Daszek 1, Rosiak, Adamuszek.

Chrobry: Stachera, Zapora - Kuta 7, Mochocki 5, Płaczek 4, Czekałowski 2, Łucak 2, Gujski 2, Płócienniczak 2, Jankowski 1, Wysokiński 1, Ścigaj 1, Bednarek 1.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube