kwidzyn

Dodano: 26.06.12

MMTS jednak bez Kostrzewy

To już pewne - Damian Kostrzewa nie wystąpi już w barwach MMTS Kwidzyn. Lewoskrzydłowy wypożyczony w poprzednim sezonie z Vive Kielce okazał się zbyt kosztowny dla klubowego budżetu.

-Nie chodzi o to, że nie stać nas na zapłacenie kwoty wymaganej przez Kielce, bo w tej sprawie chyba doszlibyśmy do porozumienia – mówi Jacek Wilke, prezes MMTS Kwidzyn. – Porozumieliśmy się też z Damianem w sprawie wysokości jego kontraktu w naszym klubie. Ponieważ otrzymaliśmy jednak o wiele mniejszą dotację z miasta niż sądziłem ( połowę tego co w ubiegłym roku), po prostu nie stać nas na jego utrzymanie w tym sezonie. Musimy dostosować klubowy budżet do rzeczywistości i po prostu nie możemy pozwolić sobie na zatrzymanie Damiana. Wiem, że zawodnik rozmawia już z jednym z klubów Superligi.

Po odejściu Marcina Markuszewskiego, Michała Waszkiewicza, Kamila Kriegera i Patryka Rombla, kadra kwidzyńskiego klubu zostaje zatem uszczuplona o kolejnego zawodnika. Na pozycji lewoskrzydłowego pozostaje natomiast osamotniony Adrian Nogowski.


-Może dojdzie na tą pozycję jeszcze jakiś junior, ale wiadomo, że nie będzie to zawodnik tej klasy co Damian – mówi J. Wilke. – Jego brak będzie na pewno dużą stratą dla drużyny, ale dużo większym problemem byłoby naciągnięcie klubowego budżetu. Do tego nie mogę dopuścić. Mamy mniejszy dopływ gotówki do klubowej kasy i trzeba się do tego dostosować.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube