kwidzyn

Dodano: 10.05.13

Kotwicki: Jesteśmy w stanie ograć Płock

Zapraszamy wszystkich kibiców piłki ręcznej do dopingu i wsparcia MMTS Kwidzyn. Kwidzynianie już w najbliższą sobotę podejmą trzecią próbę pokonania Orlen Wisły Płock w półfinałowej rywalizacji fazy play-off. Po dwóch meczach rozegranych w Płocku 2:0 prowadzą rywale, ale kwidzynianie nie stoją jeszcze na straconej pozycji. Chcąc przedłużyć swoje szanse w rywalizacji półfinałowej czerwono-czarni muszą zwyciężyć w sobotę oraz w ewentualnym niedzielnym spotkaniu (12 maja – godz. 17.00).
Najbliższe starcie MMTS – Orlen Wisła odbędzie się w sobotę -  11 maja o godz. 20.30, a poprowadzą je sędziowie: Grzegorz Christ i Tomasz Christ. Bezpośrednią relację z tego meczu pokaże Polsat Sport.
Dla MMTS Kwidzyn sobotni mecz jest ostatnią szansą na podjęcie rywalizacji o finał Mistrzostw Polski. Po dwóch meczach rozegranych w Płocku kwidzynianie przegrywają 2:0, a rywalizacja w tej fazie rozgrywek trwa do trzech zwycięstw. Mimo porażek kwidzynianie pozostawili po sobie dobre wrażenie, a w pierwszym meczu ulegli rywalom dopiero w dogrywce.

-Jadąc do Płocka nie mieliśmy za dużo szans i nikt na nas specjalnie nie stawiał – mówi Krzysztof Kotwicki, trener MMTS Kwidzyn. – Może dlatego podeszliśmy do pierwszego spotkania zupełnie bez stresu i w efekcie do pełni szczęścia było naprawdę bardzo blisko. Nie wynikało to jednak z tego, że gospodarze nas zlekceważyli. Podeszli do tego meczu bardzo skoncentrowani, natomiast my spokojnie graliśmy swoje, bez stresu i żadnych obciążeń, bo przecież przegrać z Wisłą nie jest żadną ujmą. Może ten luz spowodował to, że wszystko nam wychodziło. Jeśli podobnie zagramy także w Kwidzynie to jestem przekonany, że jesteśmy w stanie ograć Płock. Wszyscy są gotowi zagrać na granicy swoich możliwości. W poprzednich sezonach mówiliśmy sobie, że jest szansa, że trzeba powalczyć, itp., ale widać było, że myśli graczy błądzą gdzieś zupełnie indziej. Teraz jestem przekonany, że wyjdziemy walczyć i mamy szansę na pokonanie Wisły u siebie.

Trener kwidzyńskiego zespołu przyznaje, że MMTS gorzej prezentował się w drugim meczu półfinałowym.
-Przyszło już pewne spięcie, że dzień wcześniej było już tak blisko i nie udało się zwyciężyć – mówi K. Kotwicki. – Stąd przez cały mecz utrzymywała się różnica kilku bramek, jednak nie była to żadna przepaść, a spotkanie było również bardzo wyrównane. Myślę zatem, że przed meczami w Kwidzynie nie jesteśmy na straconej pozycji.
MMTS do rywalizacji z Płockiem podejdzie osłabiony brakiem swojego podstawowego obrotowego - Michała Pereta. Do dyspozycji trenera na tej pozycji pozostanie jedynie Adam Pacześny, który w Płocku zagrał poprawne zawody.
-Na pewno brakuje nam Michała, jednak raczej nie zobaczymy go na boisku – wyjaśnia szkoleniowiec MMTS. – Na siłę mógłby na pewno wystąpić grając na środkach przeciwbólowych, ale myślę, że nie ma to większego sensu. Lepiej poczekać jeszcze tydzień, aż dojdzie do siebie i wspomoże nas w następnych meczach.


Przypominamy wszystkim kibicom o gorącym dopingu w kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej, a Kwidzyński Klub Kibica MMTS zachęca wszystkich do przyjścia na mecz w barwach czerwono-czarnych. Przed meczem, w cenie 12 zł, kupić będzie można również koszulki, natomiast za darmo rozdawane będą balony w klubowych barwach.


PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube