kwidzyn

Dodano: 31.05.13

Mroczkowski: Pokazaliśmy pazur

Po trzecim zwycięstwie nad Azotami Puławy chyba najbardziej ze zdobycia medalu cieszył się Maciej Mroczkowski, rozgrywający MMTS Kwidzyn. Nie brakowało łez wzruszenia, gratulacji oraz efektownej radości.

-Udało nam się zdobyć kolejny medal, jakie to uczucie?

-Jest szczęście, jest euforia, jest też i wzruszenie.

-Jego zdobycie okupione jednak było olbrzymim wysiłkiem.

-Na pewno ten sezon dla mnie był bardzo ciężki. Troszeczkę dużo grałem, może nie w obronie, ale to wszystko gdzieś się kumulowało i odczuwałem już zmęczenie tym sezonem. Dlatego cieszę się, że już się skończył i będzie można trochę odpocząć.

Medal natomiast należał się przede wszystkim chłopakom, którzy odchodzą z naszego klubu. W Kwidzynie zostawili kawałek swojego grania oraz serce i choć były momenty dobre i złe to wspólnie udowodniliśmy, że byliśmy zespołem z charakterem, a to było najważniejsze.

-Piąty mecz rozgrywany w Puławach był niezwykle zacięty i żadna z ekip nie zdołała osiągnąć większego prowadzenia niż 1-2 bramki.

-Spotkały się dwie wyrównane drużyny, ale nie wiem co zadecydowało o tym, że to my wygraliśmy. Może nasza większa chęć zdobycia tego medalu ze względu na odejście chłopaków….

-Może zaprocentowało nasze doświadczenie w grze o medale.

-Na pewno, choć ja popełniłem w końcówce dwa fatalne błędy i mecz mógł skończyć się naszą porażką. Nie rzuciłem sam na sam po dobrej akcji, gdzie mogliśmy bodajże odskoczyć rywalom na 3 bramki i do końca meczu gra byłaby ułożona. Później jeszcze dostałem karę i Puławy zdołały nas dojść. W końcówce szczęście było jednak po naszej stronie.

Chciałbym podziękować chłopakom za to, że byli z nami, że nie poddawaliśmy się gdy były złe czasy, a takie w tym sezonie były. Wszyscy spisywali nas na walkę o utrzymanie, mówiono, że będzie dobrze jak zdołamy awansować do czołowej ósemki. My natomiast pokazaliśmy pazur, pokazaliśmy charakter, wolę walki i tym samym udowodniliśmy coś wszystkim niedowiarkom. Mamy kolejny medal, z którego trzeba się cieszyć. Jest to naprawdę nasz sukces. Wszyscy wokół się wzmacniają, a my ciężką pracą i kolektywem zdobywamy kolejny medal. Chciałem też podziękować naszym rodzinom, bo zasłużyli na wielkie słowa wdzięczności. Nasze życie jest podporządkowane grze i nasze rodziny odczuwają to najbardziej, dlatego należy się im wielki szacunek. Cieszmy się z tego, że mamy kolejny medal. Małe miasto, które może nie ma dużych pieniędzy jak na naszą ligę, a udało nam się osiągnąć coś fajnego.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Gdańsku

W meczu 27 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzyński MMTS zmierzy się z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

Juniorzy MTS I Kwidzyn w finale mistrzostw Polski!

Zawodnicy MTS I Kwidzyn zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów! W ...

Czytaj więcej

Aktualności

Piotrkowianin urywa punkty w Kwidzynie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube