kwidzyn

Dodano: 31.05.13

Orzechowski: To jest piłka ręczna

Już w 3 minucie decydującego spotkania w Puławach Robert Orzechowski padł na boisko zwijając się z bólu. Po krótkiej przerwie wrócił jednak do gry i walnie przyczynił się do zdobycia kolejnego krążka przez MMTS Kwidzyn.

-Ciężko było wywalczyć ten medal w tym sezonie?

-Bardzo ciężko. Drużyna Puław jest bardzo dobrym zespołem, bardzo twardo i konsekwentnie grającym, tak więc naprawdę było bardzo ciężko.

-Grając tyle lat praktycznie tym samym składem wydaje się, że daje nam to przewagę nad innymi zespołami. Rywalizacja w fazie play-off pokazała jednak, że nie jest tak prosto zdobyć upragniony medal.

-Na pewno nie jest prosto, bo rywalizuje o to kilka wyrównanych zespołów. Tak naprawdę jednak od 6 lat jesteśmy w czołowej czwórce ligi (ja od pięciu, a MMTS od sześciu) i może nasz bagaż doświadczeń był tutaj pomocy. Ja mam już trochę urazów i starałem się grać w tym ostatnim meczu bardzo spokojnie. W drugiej połowie oddałem praktycznie trzy rzuty, a chyba pięć w całym meczu i prawie wszystkie były celne, więc to doświadczenie w walce o medale na pewno gdzieś było widoczne. Niektórzy gracze z Puław rzucali trochę zbyt szybko i może to właśnie na nich się zemściło.

-Ten mecz zaczął się jednak fatalnie, bowiem już w 3 minucie padłeś na boisko trzymając się za kostkę. Wydawało się nawet, że nie zagrasz już w tym spotkaniu, choć szybko wróciłeś na boisko.

-Nie mogę ruszać palcami, ani całą stopą. Na pewno więc grałem ze skręconą kostką, pytanie tylko czy poszło mi jakieś wiązadło czy też pękła mi torebka stawowa. Jutro będzie zapewne bolało, ale dzisiaj nie było takiej możliwości, abym nie dograł tego meczu do końca. Grałem więc na środkach przeciwbólowych.

-Co zatem zadecydowało, że mimo wyrównanej gry to my wygraliśmy to spotkanie?

-Powiem tak: zdobyliśmy trzeci brązowy medal, a każdy wywalczyliśmy w piątym meczu wygrywając 1 bramką. To jest piłka ręczna.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kibicuj czerwono-czarnym w gdańskiej hali AWFiS

Zachęcamy do kibicowania czerwono-czarnym w hali AWSiS w Gdańsku. W pierwszym meczu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie walczą o „Dziką kartę”

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 13.00, kwidzynianie rozpoczynają walkę o „Dziką ...

Czytaj więcej

Aktualności

O „Dziką kartę” zagramy z Wybrzeżem

Po niedzielnych meczach 30 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn stało się jasne, że to ...

Czytaj więcej

Aktualności

"Orzech" wraca do MMTS

Robert Orzechowski to kolejny zawodnik, który z nowym sezonem występować będzie ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube