kwidzyn

Dodano: 31.05.13

Kotwicki: Jesteśmy Mistrzem Polski klubów niskobudżetowych

Reżyserem sukcesu jakim jest zdobycie trzeciego w historii brązowego medalu Mistrzostw Polski jest Krzysztof Kotwicki, trener MMTS Kwidzyn. Po zdobyciu upragnionego medalu szkoleniowiec podkreślał, że medal wywalczony został trochę na przekór wątpiącym w możliwości kwidzyńskiej drużyny.

-Wielkie Gratulacje! MMTS zdobył to, w co chyba oprócz Pana i zawodników nikt nie wierzył.

-Myślę, że to należy podkreślić i kilka razy przypomnieć, że tej wiary niektórym trochę zabrakło. Przypomnę, że nawet na trybunach wisiała płachta z napisem „trener do dymisji”. Ja natomiast od początku mówiłem, że będzie to inny zespół, ale niekoniecznie słabszy. Wszyscy jednak spisywali nas na straty, mieliśmy walczyć o ósemkę, ale są to naprawdę wartościowi chłopcy i to oni decydowali o kształcie tego zespołu. Mimo serii dość nieprzyjemnych kontuzji, które wybijały nas z tempa naszego grania, mimo wszystkich przeciwności, po raz szósty znaleźliśmy się w czołowej czwórce i po raz czwarty zdobyliśmy medal, za co szacunek i chwała chłopakom. Szczególnie jestem pełen podziwu dla tych zawodników, którzy odchodzą z klubu. Gdzieś tam słyszałem, że mogą nie chcieć grać, że może im nie zależeć. Oni jednak udowodnili, że są prawdziwymi profesjonalistami. Suchy, Orzech, Mysza, Paka, a także Patryk Rombel, który po zakończeniu sezonu kończy swoją karierę, oni wszyscy w jakimś stopniu decydowali o kształcie tego zespołu i jest to ich wspólny sukces.

Jest to sukces zawodników, działaczy, bo wszystko jakoś się kręci oraz miasta i tu również należałoby podziękować burmistrzowi. Należy podkreślić, że w dzisiejszym dniu położyliśmy taką wisienkę na torcie, którym było Mistrzostwo Polski juniorów młodszych, Mistrzostwo Polski juniorek młodszych, VIII miejsce juniorów starszych i III miejsce juniorek starszych. Praca z młodzieżą w Kwidzynie realizowana jest zatem wzorowo. Warto w tym miejscu dodać, że jesteśmy jednym z nielicznych zespołów grających w lidze bez obcokrajowców. Bazujemy na młodych chłopakach, którzy przychodzą do nas, żeby się pokazać i dorastają tutaj wykonując dobrą robotę na boisku. Działamy więc trochę w przeciwieństwie do różnych klubów, które kupują gwiazdy, robią różne ruchy transferowe i mają dużo większe budżety. Ja jestem jednak zwolennikiem spokojnej głowy i spokojnej pracy oraz wiary w to, że robi się coś dobrego. Dzisiaj udowodniliśmy chyba, że tak właśnie jest.

-Piąte spotkanie w Puławach, jak i cała rywalizacja o brązowy medal pokazała, że były to dwa wyrównane zespoły, choć te mecze w Kwidzynie wygrane 8 i 9 bramkami pokazywały, że czasem…

-Jak w boksie, jeden drugiego czasem dopadnie w narożniku.

-Jednak czy spodziewał się Pan aż takiej wymiany ciosów w tym decydującym spotkaniu w Puławach?

-Oczywiście. Spodziewałem się tego, bo od początku mówiłem, że spotkały się tutaj dwa wyrównane zespoły. Poza tym bardzo dobrze się znamy i raczej nie jesteśmy w stanie siebie zaskoczyć wprowadzanymi manewrami. To, że w Kwidzynie Daszek pojawił się na rozegraniu mogło rywali trochę zaskoczyć, ale myślę, że przygotowani na takie rozwiązanie, dlatego nam również grało się dość ciężko. W przekroju całego sezonu trzeba powiedzieć, że te dwa zespoły zasłużenie spotkały się w walce o brązowy medal. Nie mówię o wahaniach formy drużyn ze Szczecina, Zabrza czy Mielca, bo były to zespoły które gdzieś tam miały dobry okres. Puławy cały czas okupowały trzecie miejsce i okrzyknięte zostały rewelacją ligi. My znaleźliśmy się tutaj trochę z tylnego siedzenia, ale najważniejsze, że udało nam się zdobyć medal i jesteśmy Mistrzami Polski klubów niskobudżetowych. Tylko to się liczy. Za parę lat nikt nie będzie pamiętał jak to wszystko przebiegało.

-Chciałbym zapytać czy ciesząc się z tego medalu odbiera Pan to również jako swój osobisty sukces? Przyznam, że obserwowałem Pana i tak dość skromnie okazywał Pan swą radość.

-Ja z natury jestem raczej skromnym człowiekiem. Wiele osób zarzucało mi, że za mało krzyczę czy też zbyt rzadko reaguję impulsywnie. Ja po prostu wychodzę z założenia, że krzyczeć można na treningu, a nie podczas meczu. Poza tym znam kwidzyńską publiczność już od 6 lat i nie są mnie w stanie czymś zaskoczyć. Pojawia się jednak pewna huśtawka nastrojów, gdy ktoś tam, nie wiem z jakich powodów wywiesza jakieś szmaty na trybunach, a teraz chciałby się ze mną rzucać w objęcia. Wiem, że jest to prawo kibica i ja zawsze przyjmę konstruktywną krytykę, ale nie takie skrajności z jednej strony w drugą.

-Ale obiera Pan ten medal również jako swój sukces trenerski?

-Myślę, że to retoryczne pytanie. Zawodnicy jednak sami nie byli, gdzieś tam próbowałem ich przygotować. Podczas sezonu pojawiły się zarzuty, że zawodnicy nie są dobrze przygotowani motorycznie. Ostatnie mecze pokazały jednak, że tak nie jest i biegamy do końca. Przygotowani byliśmy bardzo dobrze, tylko często dyspozycja dnia decydowała o naszym graniu.

-Przed nami kolejne zmiany w kadrze zespołu. Jak Pan ocenia następujące zmiany?

-Na pewno będzie to największa rewolucja w składzie. Przychodzą zupełnie nowi ludzie, a odchodzą trzy ikony tego zespołu. Nawet ubiegłoroczne osłabienia nie były tak duże, bo ubyło nam dwóch obrońców i jeden skrzydłowy. Tym razem odchodzi m.in. bramkarz, który stanowił historię tego klubu i to jest dla nas największa strata. Moim skromnym zdaniem po dwóch latach pracy Krzysiek Szczecina udowodnił już, że powoli zaczyna być bramkarzem dobrej klasy. Razem z drugim doświadczonym bramkarzem, który uzupełni nasz skład w jakimś stopniu uzupełnią więc to co zostanie po Sebastianie, więc bramkę będziemy mieli dość mocną. Na pewno będziemy mieli też dużo wyższy zespół i w historii kwidzyńskiego klubu chyba nie było takiej drużyny. Wszyscy zawodnicy, którzy do nas przychodzą mają bowiem powyżej 1,90 m wzrostu, zarówno leworęczny, obrotowy jak i skrzydłowy.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube