kwidzyn

Dodano: 10.08.13

Potknięcie na gdańskim Wybrzeżu

Czerwono-czarni przegrali trzeci mecz ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej rozgrywanego o puchar prezesa MMTS Kwidzyn. Po zwycięstwie nad Nielbą Wągrowiec i Gaz-System Pogoń Szczecin, kwidzynianie potknęli się na gdańskim Wybrzeżu. MMTS uległ bowiem rywalom 27:30.

Początek meczu był dość wyrównany, jednak gdy w 6 minucie na tablicy świetlnej pojawił się remis 4:4, nieznaczną przewagę na boisku uzyskali goście. Wybrzeże po trafieniach Patryka Abrama i Łukasza Rogulskiego odskoczyło kwidzynianom na 2 bramki, a następnie stopniowo powiększało wypracowaną różnicę. W efekcie już po 20 minutach gry gdańszczanie prowadzili w kwidzyńskiej hali aż 6 bramkami - 8:14. Chwilę później jednak Mateusz Seroka wykorzystał rzut karny i zmniejszył straty do 5 bramek. Pomimo trafień piłkarzy z obu drużyn, taką też różnicą zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania.

Po przerwie do bramki rywali trafili Paweł Genda i Grzegorz Szczepański, zmniejszając tym samym straty kwidzynian - 14:17. Wybrzeże jednak umiejętnie broniło się przed atakami czerwono-czarnych utrzymując przewagę 3-4 bramek. W 41 minucie meczu, po dwóch skutecznych kontrach Adriana Nogowskiego i Mateusza Seroki, przewaga Gdańska zmniejszyła się do 2 bramek - 22:24. I gdy wydawało się, że kwidzynianie szybko odrobią straty do rywali, podopieczni trenera Daniela Waszkiewicza zdobyli trzy bramki z rzędu. Po trafieniach Łukasza Rogulskiego i Huberta Korneckiego Wybrzeże odskoczyło gospodarzom na 5 bramek - 22:27. Kwidzynianie zaatakowali jednak po raz kolejny, a rzuty Antoniego Łangowskiego i Adriana Nogowskiego sprawiły, że MMTS ponownie zbliżył się na różnicę 2 bramek - 26:28. Niestety więcej nie udało się osiągnąć i podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego musieli pogodzić się z porażką w tym spotkaniu.


 MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 27:30 (12:17)

MMTS: Szczecina, Kiepulski - Jędrzejewski 1, Genda 2, Zadura 4, Klinger 1, Mroczkowski 2, Peret 1, Sadowski 2, Szczepański 1, Rosiak, Nogowski 6, Górski, Seroka 5, Łangowski 2, Daszek.

Kary: 10 minut

Wybrzeże: Głębocki, Sokołowski - Żak, Mogielnicki 6, Nidzgorski 3, Rakowski 2, Kornecki 4, Prymlewicz 1, Chmieliński, Strzebiecki, Papaj 1, Sulej, Helman, Rogulski 4, Waszkiewicz, Kondratiuk, Piwowarczyk 1, Abram 2, Nilsson 1.

Kary: 6 minut

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube