kwidzyn

Dodano: 30.11.12

Piotrkowianin na zakończenie rundy

Sobotnie starcie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski zakończy pierwszą rundę rozgrywek ligowych PGNiG Superligi Mężczyzn. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00, a poprowadzą go sędziowie: Marek Baranowski - Bogdan Lemanowicz.
-Na pewno nie będzie to spacerek – przestrzega Krzysztof Kotwicki, trener MMTS Kwidzyn.

Wyjazd do Kwidzyna będzie pierwszym spotkaniem rozegranym przez Piotrkowianina pod wodzą nowego szkoleniowca. Dotychczasowy trener tego zespołu - Krzysztof Przybylski, został bowiem 28 listopada odwołany ze swego stanowiska. Do tej pory jednak nie poznaliśmy nazwiska trenera, który ma zastąpić zwolnionego szkoleniowca.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski zajmuje obecnie 10 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie 4 punktów. Skromny wynik uzyskany jest za sprawą wygranej na własnym terenie z Chrobrym Głogów 27:21 oraz wyjazdowym zwycięstwie w Przemyślu 35:38. W pozostałych meczach drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego nie zdobyła punktów, a od 5 kolejek trwa nieprzerwana seria porażek tego zespołu.
-Przed sezonem mówiłem, że beniaminkowie to zespoły, które naprawdę potrafią grać w piłkę - mówi Krzysztof Kotwicki, trener MMTS Kwidzyn. - Atutem Piotrkowianina jest to, że nie jest to zespół złożony z młodych chłopaków, tylko z doświadczonych graczy ligowych. Zawodnicy Piotrkowa potrafią grać w piłkę ręczna i na pewno nie będzie to spacerek, jak wskazywałaby ligowa tabela. Czeka nas ostra walka, jednak jeśli zagramy swoje to możemy ten mecz wygrać.

W sobotnim meczu w barwach gospodarzy na pewno nie wystąpi Michał Daszek, który nabawił się kontuzji przed meczem w Szczecinie.
-Na szczęście nie jest to złamanie ani zwichnięcie tylko naciągniecie wiązadeł, ale Michał będzie jeszcze musiał odpocząć od gry - wyjaśnia trener MMTS.
Nie wiadomo także czy na boisku pojawią się Michał Adamuszek i Maciej Mroczkowski. Obaj trenują już z zespołem, jednak trener nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o ich występie. Szkoleniowiec MMTS będzie mógł natomiast skorzystać już z Michała Pereta, któremu kończy się okres karencji za faul oraz Przemysława Rosiaka, który doznał kontuzji w ostatnim spotkaniu.

Mecz MMTS Kwidzyn - MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski odbędzie się w sobotę, 1 grudnia o godz. 17.00. Spotkanie poprowadzą sędziowie: Marek Baranowski - Bogdan Lemanowicz.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube