kwidzyn

Dodano: 7.09.13

Falstart MMTS - kwidzyński zespół skarcony przez Pogoń

Niestety nowy sezon zaczął się dla kwidzyńskich piłkarzy od falstartu. Wyjazdowy pojedynek z Gaz-System Pogonią Szczecin zakończył się bowiem wysoką porażką MMTS Kwidzyn 39:28. Co gorsza czerwono-czarni zdołali jedynie przez 10-12 minut nawiązać równorzędną walkę z rywalem.

W okresie przygotowawczym to właśnie z graczami Pogoni kwidzynianie spotykali się najczęściej. Dwukrotnie wygrali tą rywalizację, a raz ulegli rywalom zaledwie 1 bramką. Wydawało się więc, że w kolejnej konfrontacji stoją więc na nieco łatwiejszej pozycji. Niestety po raz kolejny okazało się, że postawa zespołu w okresie przygotowawczym to zupełnie coś innego niż gra w meczu ligowym.

Początek meczu w Szczecinie był dość obiecujący, bowiem już od samego początku meczu kwidzynianie zdołali wypracować sobie dwubramkową przewagę w tym spotkaniu. Niestety, jak się później okazało, były to jedynie miłe złego początki. W 10 minucie MMTS prowadził co prawda jeszcze 3:5, ale już dwie minuty później gospodarze odrobili straty doprowadzając do remisu 6:6.

Gdy po 15 minutach gry to Pogoń objęła prowadzenie - 9:7 nic jeszcze nie zapowiadało tego, co może nastąpić później. Przewaga gospodarzy jednak niepokojąco rosła i w 24 minucie Pogoń prowadziła już 14:10. W końcówce pierwszej połowy szczecinianie jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę i na przerwę zespoły schodziły przy sześciobramkowym prowadzeniu miejscowych - 18:12.

Po przerwie niestety niewiele zmieniło się w grze i Pogoń nadal wykorzystując błędy kwidzyńskiego zespołu stopniowo budowała swoją przewagę. W efekcie po 51 minutach gry kwidzynianie przegrywali już 10 bramkami - 33:23! Niestety ostatnie minuty nie przyniosły wiele zmian, bowiem trener kwidzyńskiego zespołu pozwolił grać zmiennikom. W efekcie spotkanie inaugurujące nowy sezon PGNiG Superligi zakończyło się jedenastobramkową porażką Kwidzyna.

-Wydaje się, że nasi młodzi zawodnicy po prostu nie wytrzymali ciśnienia w tym spotkaniu – mówi Krzysztof Kotwicki, trener MMTS Kwidzyn. -Toczyliśmy wyrównane zawody, gdy poszło z naszej strony parę straconych piłek oraz oddaliśmy kilka rzutów z nieprzygotowanych pozycji. W efekcie przeciwnik nas skontrował, a nam zabrakło nieco determinacji w grze obronnej. Niestety nie szło nam od samego początku meczu i mam wrażenie, że spowodowane było to właśnie tremą i presją przed tym spotkaniem. Na boisku byliśmy po prostu słabsi, ale nie możemy robić tragedii z tej porażki. Trzeba mieć jednak trochę cierpliwości, aby nowa piątka naszych graczy mogła dostosować się do rywalizacji ligowej na poziomie Superligi.

Gaz-System Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 39:28 (18:12)

Pogoń: Matkowski, Stojković - Bruna 3, Biały, Wardziński 3, Shylovich 4, Krupa 3, Jedziniak 1, Smuniewski, Markowić 4, Konitz 8, Zaremba 6, Zydorń 7.

MMTS: Szczecina, Kiepulski - Jędrzejewski 1, Genda 1, Mroczkowski 6, Sadowski 5, Klinger 1, Szczepański, Rosiak, Nogowski 4, Seroka 2, Łangowski 2, Daszek 6.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube