kwidzyn

Dodano: 10.09.13

Kotwicki: Młodzi nie wytrzymali ciśnienia

Po wysokiej porażce z Gaz-System Pogonią Szczecin w meczu inaugurującym nowy sezon PGNiG Superligi Mężczyzn rozmawialiśmy z trenerem Krzysztofem Kotwickim. Kwidzyński szkoleniowiec podkreślał, że nowym zawodnikom MMTS brakuje jeszcze doświadczenia w rywalizacji w Superlidze i stąd trema, która pojawiła się w tym meczu.

-Trzeba przyznać, że wysoka porażka w naszym pierwszym meczu ligowym rozegranym w Szczecinie była jednak dość zaskakująca.

-Porównując zespoły Pogoni oraz MMTS trzeba zwrócić uwagę, że w drużynie ze Szczecina mamy jednak trochę inne nazwiska niż te, które mamy w naszym zespole. Nasi młodzi chłopcy niestety chyba nie wytrzymali ciśnienia w tym spotkaniu. Toczyliśmy bowiem wyrównane zawody, gdy poszło parę straconych piłek i kilka rzutów oddaliśmy z nieprzygotowanych pozycji, a przeciwnik nas skutecznie skontrował. Gdy ustawiliśmy obronę, to w naszej grze zabrakło może troszkę determinacji, trochę wyjścia do rywala i nie szło nam niemal od początku. Mam wrażenie, że spowodowane było to właśnie tremą przed tym spotkaniem. Paweł Genda zupełnie nie mógł odnaleźć się na boisku, ale dziwne jest to, że i Tomek Klinger zagrał jakby trochę stremowany. Chyba jeszcze dużo czasu jednak upłynąć zanim piątka nowych graczy w naszym zespole dostosuje się do gry w Superlidze, bo jest jednak spora różnica między grą w I lidze, a grze w tej najwyższej klasie. Zawodnicy muszą po prostu nabrać odpowiedniego doświadczenia.

-Wydawało się, że trzy mecze rozegrane z Pogonią w okresie przygotowawczym sprawiły ,że jesteśmy dobrze przygotowani do konfrontacji z tym zespołem. Po raz kolejny okazało się jednak, że czym innym jest okres przygotowawczy, a czym innym mecz ligowy.

-W meczu sparingowych zawodnicy mają czystą głowę i nie mają żadnego stresu, dlatego to wszystko pięknie funkcjonowało. Zarówno Genda, jak i Klinger czy Zadura, którego tutaj zabrakło, spisywali się doskonale. Wszystko szło fajnie i na czystej głowie dwukrotnie wysoko pokonaliśmy szczecinian, a raz przegraliśmy zaledwie 1 bramką. Jak doszło do meczu o punkty, pojawiła się presja i stres, to sytuacja dla naszych zawodników się skomplikowała. Dla Zydronia, Konitza, Zaremby czy Bruny mecz sparingowy czy mecz o punkty to chleb powszedni. Nasi gracze niestety mają jeszcze mało doświadczenia w tym aspekcie.

-Czego zatem zabrakło nam podczas tego spotkania?

-Zabrakło trochę determinacji, odpowiedniego momentu podjęcia decyzji rzutowej i trochę przestraszyliśmy się również samych możliwości oddania rzutów. Jak już rzucaliśmy to najczęściej był to rzut z nieprzygotowanej pozycji lub rzut nieskuteczny, z czego poszły kontry i Pogoń odebrała nam nasz koronny atut jakim była właśnie gra z kontry. Gdy rywal zaczął nam odjeżdżać, w końcówce na boisku pojawili się rezerwowi. Mecz mógł zakończyć się naszą porażką 5-6 bramkami, ale chciałem dać pograć wszystkim. W efekcie przegraliśmy dość wysoko. Mecz jednak nie układał się nam od samego początku i mieliśmy po prostu trochę mniej szczęścia niż przeciwnik.

-W Szczecinie został pan również ukarany żółtą kartką.

-Miałem wrażenie, że sędziowie jeszcze nie dorośli do pracy w Superlidze. Na pewno nie wypaczyli wyniku tego meczu, ale podjęli parę kontrowersyjnych decyzji, które spowodowały u nas pewne zawahania. Przeciwnik bił nas bardzo mocno, a gdy próbowaliśmy się odgrywać od razu otrzymywaliśmy kary 2 minut, podczas gry Pogoni uchodziło to bezkarnie. Na pewno miało to też wpływ na naszą grę, choć trzeba przyznać, że byliśmy w tym meczu wyraźnie słabsi. Musimy mieć jednak cierpliwość i nie możemy robić tragedii z tej porażki, bowiem nasza piątka musi jeszcze dopasować się do gry w Superlidze.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube