kwidzyn

Dodano: 20.09.13

Czy MMTS zrewanżuje się beniaminkowi?

Po zwycięstwie nad Stalą Mielec kwidzyński zespół czeka wyjazd do Legionowa, gdzie podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego zmierzą się z tamtejszym KPR. Mecz odbędzie się w sobotę - 21 września o godz. 18.00, a poprowadzą go sędziowie: Michał Kopiec i Marcin Zubek. Zespół z Legionowa to tegoroczny beniaminek PGNiG Superligi Mężczyzn. Przed rozpoczęciem sezonu drużyna prowadzona przez trenerów: Jarosława Cieślikowskiego i Marcina Smolarczyka poważnie wzmocniła jednak swoje szeregi. W bramce pojawił się doświadczony Sebastian Zapora, a w polu niemniej znani z występów na boiskach Superligi Bartosz Wuszter i Witalij Titow. Poza tym skład KPR wzmocnili również Michał Bałwas, Radosław Dzieniszewski, Paweł Gawęcki oraz Michał Prątnicki.
W dwóch pierwszych kolejkach ligowych piłkarzom z Legionowa nie udało się jednak zdobyć żadnych punktów. W pierwszym meczu ulegli bowiem na wyjeździe Stali Mielec 33:24 (18:12), a tydzień później przegrali w Puławach 28:26 (17:14). Warto podkreślić, że najskuteczniejszym graczem KPR w meczu z Azotami był Kamil Ciok, który rzucił rywalom aż 8 bramek. Kolejne 5 na swym koncie zapisał natomiast Witalij Titow, a 4 - Radosław Dzieniszewski.
Dla kwidzyńskiego zespołu starcie z KPR Legionowo nie będzie nowością. W okresie przygotowawczym zespoły spotkały się bowiem na boisku podczas Memioriału Leona Walleranda w Gdańsku. Wówczas czerwono-czarni wysoko przegrali 22:33 (12:16), a najwiecej problemów kwidzynianom sprawił Paweł Gawęcki, który zdobył 9 bramek w tym spotkaniu. Podopieczni trenera Kotwickiego mają więc znakomitą okazję do rewanżu, choć o zwycięstwo na pewno nie będzie łatwo. Dla KPR mecz z Kwidzynem jest bowiem pierwszym spotkaniem Superligi rozgrywanym przed własną publicznością.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie zdobyli Legionowo - kara dla Nogowskiego

MMTS Kwidzyn zdobył komplet 4 punktów w meczu z KPR Legionowo. Kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni walczą w Legionowie

KPR Legionowo to przedostatni rywal MMTS Kwidzyn w sezonie zasadniczym. Starcie tych ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczecina i Ossowski w Kadrze B

Arkadiusz Ossowski oraz Krzysztof Szczecina zostali powołani na zgrupowanie Kadry B. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Nogowski oraz Potoczny zagrają z Czechami

Adrian Nogowski oraz Michał Potoczny zostali powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube