kwidzyn

Dodano: 13.10.13

Kotwicki: Zmieniliśmy ustawienie w obronie

-Cieszę się, że udało nam się odbić, bo to zwycięstwo było nam bardzo potrzebne – stwierdził po meczu z Gwardią trener Krzysztof Kotwicki.

Szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu podsumowuje sobotnie wyjazdowe zwycięstwo nad beniaminkiem PGNiG Superligi.

-W wygranym meczu zaskoczenie budzi przede wszystkim niski wynik uzyskany do przerwy. W Opolu straciliśmy bowiem zaledwie 7 bramek!

W meczu z Gwardią Krzysiek Szczecina odnalazł w końcu właściwe tory i zdołał odbić parę ważnych piłek. Po części wynikało to jednak z naszej obrony, którą zaskoczyliśmy rywali. Do tej pory traciliśmy dużo bramek, a tym razem w pierwszej połowie straciliśmy ich zaledwie siedem. Trochę zmieniliśmy trochę ustawienie w defensywie i Przemek Rosiak na środku grał z Tomkiem Klingerem. Agresywność tych dwóch zawodników spowodowała, że Opole praktycznie nie miało pomysłu na zdobywanie bramek. Z tego szły również nasze kontry, Adrian Nogowski z Michałem Daszkiem rzucali kolejne bramki i mecz praktycznie od początku ułożył się pod nasze dyktando.

W drugiej połowie chciałem dać trochę odpocząć zawodnikom, którzy szarpali w pierwszej części meczu. Na boisko wszedł Przemek Zadura i chyba niestety trochę się spalił występując na swoim terenie. Podobnie Tolek Łangowski, który co prawda pomagał w obronie, ale w ataku zagrał powiedziałbym średnio. Na szczęście wszedł młody Paweł Genda i rzucił trzy dość ważne bramki, i praktycznie mecz był już pod kontrolą. Co prawda w 40 minucie gospodarze doszli nas na remis, ale wytrzymaliśmy to motorycznie i odskoczyliśmy na bezpieczną odległość, kontrolując wynik do samego końca.

-Po pierwszej połowie straciliśmy mało bramek, ale też niewiele więcej ich zdobyliśmy. To zasługa twardej obrony gospodarzy czy też efekt naszej słabej skuteczności?

-Próbowaliśmy w jakiś sposób oszukać przeciwnika i zaczęliśmy mecz z Tomkiem Klingerem na środku i Przemkiem Rosiakiem na lewym rozegraniu. Nie było więc może zbyt dużej skuteczności w ataku i ogrania, ale to spowodowało, że bramki mogli zdobywać skrzydłowi. Cieszę się, że udało nam się odbić, bo to zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Myślę, że dzięki temu teraz będzie się nam pracowało zupełnie inaczej. Dotychczas pracowaliśmy bowiem prawidłowo, ale dość pechowo oddaliśmy tych parę punktów.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube