kwidzyn

Dodano: 18.10.13

MMTS gra z Górnikiem - znaleźć sposób na „Suchego”

Już w najbliższą niedzielę kwidzyński MMTS zmierzy się we własnej hali z Górnikiem Zabrze. Goście, którzy poza meczami z Płockiem i Kielcami zdobywali punkty w starciu ze wszystkimi rywalami, przyjadą do Kwidzyna w najsilniejszym składzie. Na parkiecie zobaczymy zatem zarówno Sebastiana Suchowicza, jak i Roberta Orzechowskiego, którzy przez lata występowali w barwach MMTS i walnie przyczynili się do zdobycia kwidzyńskich medali. Tym razem jednak staną na przeciwko swoim byłym kolegom. Czy podopiecznym trenera Krzysztofa Kotwickiego uda się pokonać naszpikowany gwiazdami zespół rywali okaże się 20 października.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu w zabrzańskim klubie doszło do wielu zmian personalnych. Nowym trenerem zespołu został Szwed Patrik Liljestrand, który zastąpił na tym stanowisku Cezarego Winklera. Z klubem pożegnali się również: Kazimierz Kotliński, Remigiusz Lasoń, Piotr Adamczak, Grzegorz Garbacz, Sebastian Kicki, Dominik Droździk, Lesław Kąpa, Aleksander Kryszeń oraz Arkadiusz Kowalski. W ich miejsce powołano natomiast: Michała Kubisztala, Bartłomieja Tomczaka, Mateusza Korneckiego, Tomasza Kapłona, Michała Bednarczyka, Adama Twardo, a także dwóch byłych graczy MMTS: Roberta Orzechowskiego i Sebastiana Suchowicza. Gdy dodamy do tego takich graczy jak: Mariusz Jurasik, Łukasz Kandora, Patryk Kuchczyński, Łukasz Stodtko czy Adrian Niedośpiał aspiracje medalowe zabrzańskiego klubu wydają się jak najbardziej zrozumiałe.

Początek sezonu nie wypadł jednak zbyt okazale dla Górnika, który już w pierwszych kolejkach musiał mierzyć się z Kielcami oraz Płockiem. W efekcie po 6 kolejkach mają na swoim koncie 7 punktów i w ligowej tabeli zabrzanie sklasyfikowani są na VI miejscu. W dotychczasowych spotkaniach podopieczni trenera Liljestranda odnieśli 3 zwycięstwa (Zagłębie Lubin - 34:26, Stal Mielec - 28:36, KPR Legionowo - 38:26), 1 remis (Gaz-System Pogoń Szczecin - 30:30) oraz 2 porażki (VIVE Targi Kielce - 30:23, Orlen Wisła Płock - 30:22).

Warto podkreślić, że od trzech kolejek zabrzanie regularnie punktują. Choć remis we własnej hali z Pogonią Szczecin podopieczni trenera Liljestranda odebrali jako porażkę, to w następnej kolejce pokonali w Mielcu tamtejszą Stal wygrywając 28:36 (13:16). Najskuteczniejszymi graczami Górnika okazali się wówczas: Robert Orzechowski - 8 bramek, Michał Kubisztal 6 bramek oraz Mariusz Jurasik - 5 bramek. W ostatniej kolejce natomiast Górnik we własnej hali pokonał KPR Leginowo, któremu nie dali rady kwidzyńscy gracze. Zabrzanie wygrali 38:26 (17:12), a najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyli: Łukasz Kandora, Adrian Niedośpiał - po 6 bramek oraz Robert Orzechowski - 5 bramek.

Mecz MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze odbędzie się w niedzielę, 20 października o godz. 17.00 w kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej. Spotkanie poprowadzą sędziowie: Bartosz Leszczyński oraz Marcin Piechota.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube