kwidzyn

Dodano: 7.12.13

Peret: Pałamy chęcią rewanżu

Michał Peret, obrotowy MMTS Kwidzyn, podsumowuje remisowe spotkanie z Orlen Wisłą Płock, a także mówi o kolejnym pojedynku czerwono-czarnych z Gaz-System Pogonią Szczecin. Spotkanie MMTS – Pogoń odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia o godz. 17.00.

-W 59 minucie meczu z Wisłą Płock wywalczyłeś rzut karny, po którym Michał Daszek zdobył bramkę dającą nam remis. Ta akcja tak właśnie miała wyglądać?

-Tak, to była umówiona akcja i na szczęście udało się ją skutecznie wykonać. Dachu rzucił gola i mecz zakończył się remisem. Można powiedzieć tylko remisem, ale z drugiej strony był to aż remis.

-W ostatnich minutach mieliśmy jednak szanse na pokonanie płocczan, dlaczego nie potrafiliśmy wykorzystać tej sytuacji?

-Remis to nie tylko zasługa końcówki, ale całej drugiej połowy. Zmarnowaliśmy, w tym również ja, chyba 5 czy 6 stuprocentowych sytuacji. To plus do tego chyba 12 minut gry osłabieniu sprawia, że w konfrontacji z takim zespołem jak Płock nie da się wygrać. Możemy więc tylko cieszyć się z tego, że udało nam się zremisować.

-Remis z Wisłą należy wiec rozpatrywać w kategoriach sukcesu?

-Patrząc na miejsce naszych rywali w ligowej tabeli oraz wynik tego meczu to na pewno tak. Gdy jednak wejdziemy do szatni to będziemy się ochrzaniać nawzajem, bo prawda jest taka, że powinniśmy wygrać to spotkanie.

-W niedzielę (8 grudnia – godz. 17.00) czeka nas konfrontacja z Gaz-System Pogonią Szczecin, który rozbił nas w pierwszym meczu tego sezonu. Jak podchodzicie do tego spotkania?

-Daliśmy radę z Kielcami, z Płockiem, to dlaczego nie mamy dać razy w meczu z Pogonią. Pierwszy mecz przegraliśmy, jednak jak to mówią „pierwsze koty – za płoty”. Przed sezonem graliśmy z nimi dużo spotkać sparingowych i każdy jechał do Szczecina z dobrą myślą. Niestety rywale szybko sprowadzili nas na ziemię, więc teraz na pewno pałamy chęcią rewanżu.

-Jaka jest silna broń szczecińskiej drużyny? Na co musimy zwrócić szczególną uwagę w tym spotkaniu?

-Trudno powiedzieć. Na pewno jest to zespół złożony z doświadczonych zawodników. Grają ze sobą już od dłuższego czasu, więc podczas spotkania grają długo, do pewnej piłki. Na pewno silną stroną Pogoni jest monolit oraz gra zespołowa, a na każdej pozycji mają po dwóch bardzo dobrych i doświadczonych graczy. Myślę jednak, że musimy patrzeć przede wszystkim na siebie. Jeśli zagramy na swoim dobrym poziomie to wynik korzystny dla nas będzie jak najbardziej możliwy.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube