kwidzyn

Dodano: 31.01.14

Trzeba wyjść na parkiet i pokazać się z jak najlepszej strony

Trener Krzysztof Kotwicki podsumowuje udział MMTS Kwidzyn w turnieju sparingowym w Gryficach oraz mówi o czekających czerwono-czarnych ligowych starciach z KPR Legionowo i Azotami Puławy.

-Jak można podsumować ostatni sprawdzian MMTS przed wznowieniem rozgrywek Superligi?

-Na pewno Szczecin był najrówniej grającym zespołem, który również wygrał wszystkie swoje spotkania. Między zespołami nie było jednak żadnej przepaści. Grając z Pogonią do przerwy przecież remisowaliśmy i dopiero w drugiej połowie troszeczkę zabrakło nam sił i mecz zakończył się naszą czterobramkową porażką. Podobnie było też w meczu z Głogowem, gdzie do przerwy przegrywaliśmy 2 bramkami. W drugiej odsłonie odrobiliśmy jednak straty i to my wyszliśmy na prowadzenie, choć ostatecznie mecz zakończył się naszą dwubramkową porażką.

-Po dwóch porażkach odnieśliśmy jednak efektowne zwycięstwo i to z zespołem, z którym w sobotę zmierzymy się w meczu ligowym.

-Z Legionowem wygraliśmy dość niespodziewanie i łatwo. Ten zespół nam nie leży i wcześniejsze spotkania kończyły się zazwyczaj zwycięstwem KPR. Tym razem poszło nam jednak dość łatwo. Nasza obrona w końcu zaczęła funkcjonować, natomiast w ataku zagraliśmy to co trzeba czyli skutecznie i konsekwentnie. Mecz zakończył się naszą wysoką wygraną, a ponieważ wszystkie zespoły poza Szczecinem, podzieliły się punktami, dzięki temu zdobyliśmy w Gryficach drugie miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że był to tylko sparingowy wynik i najważniejsze granie odbędzie się w sobotę.

-W naszym składzie zabraknie Macieja Mroczkowskiego i Michała Pereta, którzy po zabiegach dochodzą do zdrowia. Jak wygląda sytuacja kadrowa w MMTS?

-Musimy wykorzystać tych zawodników, których mamy do dyspozycji. Nie mamy innego wyjścia, bowiem Maćka i Michała w najbliższym okresie z nami nie będzie. Musimy więc grać tymi, którzy są gotowi do gry. W tym kontekście na pewno cieszy forma Wiktora Jędrzejewskiego. Również Tomek Klinger w meczu z KPR zagrał tak jak w spotkaniach ligowych, które wcześniej wygrywaliśmy. Jeśli tylko dyspozycja, którą zaprezentowaliśmy w meczu z Legionowem w Gryficach, a także we fragmentach przegranych spotkań ze Szczecinem i Głogowem, będzie taka sama w ligowym meczu z KPR, to będę spokojny o wynik.

-Przed rozpoczęciem obecnego sezonu w turnieju sparingowym w Gdańsku przegraliśmy z KPR, po czym w lidze również musieliśmy uznać ich wyższość. Tym razem w sparingu wygraliśmy, wiec może jest to dobry prognostyk przed sobotnim spotkaniem ligowym?

-Jestem już na tyle zaprawiony w boju, że na prognostyki nie będę patrzył. Najważniejsze to wyjść na parkiet i przez 60 minut pokazać się z jak najlepszej strony. Jeśli każdy zagra na swoim nominalnym poziomie, to będę spokojny o wynik tego meczu. Wiadomo jednak, że jest to sport i może być różnie. Aktualna forma naszych graczy daje nam jednak nadzieję, że zaczniemy w końcu zdobywać punkty.

-Kilka dni później, w środę – 5 lutego czego nas jednak kolejna konfrontacja ligowa na własnym terenie. W hali przy ul. Wiejskiej zagramy z Azotami Puławy.

-To ciężki przeciwnik i może trochę mocniejszy niż Legionowo. Realnie rzecz biorąc różnica między zespołem zajmującym trzecie miejsce, a drużyną sklasyfikowaną na dziewiątej pozycji jest tak niewielka, że o zwycięstwie często decyduje dyspozycja dnia. Jak zaprezentujemy się tak jak w turniejowym meczu z Legionowem to jesteśmy w stanie ograć również Puławy.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube