kwidzyn

Dodano: 3.02.14

Rosiak: Musimy powoli piąć się w górę tabeli

-Jeśli każdy będzie wychodził na mecz z takim samym nastawieniem jak w sobotę, będzie chciał walczyć i wygrać, to możemy postawić się każdemu w tej lidze – mówi Przemysław Rosiak. Rozgrywający MMTS Kwidzyn podsumowuje sobotnie zwycięstwo nad KPR Legionowo oraz zapowiada ciężką walkę w środowym meczu z Azotami Puławy.

-Jak można podsumować sobotnie zwycięstwo nad Legionowem? Patrząc na wynik wydaje się, że było to podobne spotkanie do tego rozegranego w Gryficach.

-Gryfice to zupełnie inna bajka, bo sparing jest sparingiem, a mecz ligowy jest meczem ligowym. Przychodzą kibice, gra się o punkty, a nie tylko sprawdza pewne rozwiązania. Wiadomo, że sparingi uczą i coś tam pokazują, ale wszystko weryfikują mecze ligowe. Wynikami sparingów nie ma się więc co sugerować. Przed sezonem dwukrotnie pokonaliśmy Pogoń Szczecin, a raz nasz mecz zakończył się remisem. Pojechaliśmy jednak do Szczecina i w meczu ligowym dostaliśmy straszne baty. Potem oni przyjechali też do nas i też nas srogo ukarali. Sparingi są więc sparingami, a mecze ligowe to zupełnie inne podejście, inna adrenalina i inne emocje.

-Czym zatem różnił się ten mecz od spotkania rozegranego tydzień temu?

-Chociażby samym tempem gry. Wiem, że wynik sugeruje co innego, ale tamten mecz nie był aż tak dynamiczny. Takie jest przynajmniej moje odczucie. Tutaj na boisku było na pewno o wiele więcej walki. W Gryficach wygraliśmy co prawda dużą ilością bramek, ale Legionowo jakoś dziwnie podeszło do tego meczu. Dlatego sądziłem, że w dzisiejszym meczu postawią nam zupełnie inne warunki. Mecz jednak od początku ułożył się po naszej myśli i trzeba się z tego cieszyć. W środę gramy z Puławami i musimy powoli piąć się w górę tabeli.

-Co zatem zadecydowało o naszej wygranej? Efektowny początek pierwszej czy drugiej połowy czy też konsekwencja w grze przez pełne 60 minut meczu?

-Myślę, że zadecydowały założenia taktyczne w obronie, które sprawdziły się na boisku. Świetnie graliśmy w obronie, a każdy dawał z siebie wszystko. Wiadomo, że nie obroni się wszystkiego i wszystkiego się nie rzuci, ale w ataku graliśmy długo i konsekwentnie. Widać było, że każdy chce wygrać i zrewanżować się za porażkę w Legionowie, że chcemy iść w górę tabeli. Niektórzy spisują nas już na straty i trochę w nas nie wierzą, więc chcemy pokazać, że pomimo wszelkich problemów, nadal jesteśmy dobrą drużyną i walczymy w każdym spotkaniu.

-W środę gramy jednak z Azotami Puławy, które są znacznie silniejszym rywalem niż Legionowo.

-Azoty już któryś sezon grają w tym samym składzie. Są co prawda małe korekty, ale nie są to osłabienia tylko wzmocnienia tego zespołu. Z sezonu na sezon próbują zbudować coraz silniejszą ekipę. Nam z Puławami zawsze grało się ciężko, co pokazuje nawet poprzedni sezon. To przecież z Azotami toczyliśmy straszne boje o brązowy medal. My przed tym sezonem teoretycznie się osłabiliśmy, ale jeśli każdy będzie wychodził na mecz z takim samym nastawieniem jak w sobotę, będzie chciał walczyć i wygrać, to możemy postawić się każdemu w tej lidze.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube