kwidzyn

Dodano: 24.02.14

Nogowski: Wzięliśmy się w garść

Adrian Nogowski w meczu z Gwardią Opole rzucił 8 bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem MMTS. Skrzydłowy kwidzyńskiej drużyny podsumowuje sobotnie zwycięstwo i mówi o czekającą czerwono-czarnych rywalizację pucharową z Orlen Wisłą Płock.

-Jak samopoczucie po sobotnim meczu z Opolem?

-Psychiczne samopoczucie jest bardzo dobre, bo w końcu wygraliśmy mecz. Fizycznie jest kiepsko, bo znowu odzywa się kontuzja z Puław. Biorę leki przeciwbólowe i niby wszystko jest ok, ale leki przeciwbólowe czasami przestają działać i tak właśnie było w 40 minucie, gdzie przy rzucie znowu mnie pociągnęło i musiałem dać sobie spokój w tym meczu.

-Ten mecz nie układał się po naszej myśli, a Gwardia sprawiła nam sporo kłopotów.

-Faktycznie, w pierwszej połowie wyszli chyba nawet na 4 bramki. Jesteśmy niestety taką drużyną, że nie staramy się sobie ułatwić, tylko zawsze utrudniamy sobie życie. Wzięliśmy się jednak w garść. Dużo pomogła nam końcówka pierwszej połowy. Potem odeszliśmy na 4 bramki i poszło nam zdecydowanie łatwiej.

-W przerwie trener uczulał was na jakieś błędy, które popełnialiście w pierwszej części meczu?

-Przede wszystkim zwracał naszą uwagę na skuteczność, bo znowu zrobiliśmy bohatera z bramkarza rywali. To już chyba nasz stały element. Mówił też, żebyśmy nie popadali w huraoptymizm i od razu nie chcieli rzucić 5 czy 6 bramek z rzędu, bo byłoby to zgubne i mogłoby się skończyć odwrotnym skutkiem.

-Nie ma co ukrywać, punkty w tym meczu były nam bardzo potrzebne.

-Powiem szczerze, że inna możliwość jak nasze zwycięstwo po prostu nie przychodziło nam do głowy. Gdyby tak się stało, byłaby to już tragedia.

-W środę rozpoczynamy półfinałową rywalizację z Orlen Wisłą Płock w Pucharze Polski. Jak podchodzimy do tej rywalizacji?

-Jesteśmy takim zespołem, który w taki sam sposób podchodzi do każdego przeciwnika. Czy jest to rywal z I ligi, Superligi, czy tak jak Wisła gra w Lidze Mistrzów, do każdego podchodzimy na sto procent. Jest to co prawda puchar, ale nie możemy sobie pozwolić na lekceważenie rywala, bo dostaniemy takie „wciry”, że się nie pozbieramy. Będziemy walczyć i traktujemy go jak każdy inny mecz.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube