kwidzyn

Dodano: 12.03.14

Wyszedł nowy

Ukazał się marcowy numer miesięcznika „7. METR”. Tym razem dużo miejsca poświęcono polskim trenerom. Jednym z nich jest Krzysztof Kotwicki, trener MMTS Kwidzyn, który porusza zapis mówiący o tym, że od nowego sezonu drużyny Superligi będą mogli prowadzić wyłącznie trenerzy posiadający licencję kategorii A. W przeszłości nasi szkoleniowcy często wyjeżdżali do pracy za granicę, dzisiaj to do nas przyjeżdżają zagraniczni trenerzy. „Gdy przyjechałem do Francji, zespoły w ekstraklasie ćwiczyły trzy razy w tygodniu. Dopiero ja wprowadzałem w swoich drużynach czwarty, piąty dzień treningu. Ucząc się od obcych trenerów, a zakładając szkoły dla swoich, od amatorów stali się potentatem” opowiada Wojciech Nowiński.

Od nowego sezonu drużyny w Superlidze będą mogli prowadzić wyłącznie trenerzy posiadający licencję kategorii A. Nie wszyscy posiadają takie uprawnienia. „Potraktowano mnie jak kogoś niedouczonego. Dlaczego papier ma być wyceniany wyżej, niż miejsca na podium mistrzostw Polski i awanse do najwyższej klasy rozgrywkowej?” pyta Krzysztof Kotwicki.

W numerze nie brakuje oczywiście również rozmów z zawodnikami. Angel Montoro, nowy gracz Orlen Wisły, zerwał kontrakt z Barceloną, żeby przyjechać do Płocka: „Nie byłem w stanie przystosować się do gry, dogadać z kolegami z zespołu i trenerem. Stwierdziłem, że zamiast się męczyć, lepiej będzie podjąć decyzję o zmianie”.

Mateusz Kus, rozgrywający Azotów Puławy, jest na liście potencjalnych dawców szpiku kostnego: „Byłbym bardzo szczęśliwy, jeśli mógłbym komuś uratować życie. Nie namyślałbym się ani przez chwilę. Powiem więcej, czekam na telefon”.

Ciekawych rozmów, opinii i informacji w nowym numerze miesięcznika „7. METR” jest znacznie więcej. Od marca magazyn dostępny jest w salonach Empik! A także w sprzedaży internetowej (www.7metr.net) oraz poprzez prenumeratę.

Zachęcamy do lektury. Redakcja.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie zdobyli Legionowo - kara dla Nogowskiego

MMTS Kwidzyn zdobył komplet 4 punktów w meczu z KPR Legionowo. Kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni walczą w Legionowie

KPR Legionowo to przedostatni rywal MMTS Kwidzyn w sezonie zasadniczym. Starcie tych ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczecina i Ossowski w Kadrze B

Arkadiusz Ossowski oraz Krzysztof Szczecina zostali powołani na zgrupowanie Kadry B. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Nogowski oraz Potoczny zagrają z Czechami

Adrian Nogowski oraz Michał Potoczny zostali powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube