kwidzyn

Dodano: 15.03.14

Vive nie pozostawiło żadnych złudzeń - MMTS rozbity w Kielcach

Zdecydowanym faworytem meczu w Kielcach był zespół gospodarzy, więc wynik konfrontacji Vive z MMTS nikogo nie zdziwił. Czerwono-czarni ulegli bowiem aktualnym Mistrzom Polski 40:26, przegrywając od pierwszej do ostatniej minuty tego spotkania. Najskuteczniejszym graczem w kwidzyńskiej ekipie był Tomasz Klinger, który rzucił kielczanom 6 bramek.

Po trzech minutach meczu MMTS przegrywał w Kielcach trzema bramkami. Dopiero wówczas pierwsze trafienie dla kwidzynian zdobył Tomasz Klinger, a chwilę później na 3:2 podwyższył Adrian Nogowski. Wydawało się więc, że kwidzynianie z pewnym opóźnieniem, ale skutecznie weszli do walki z Mistrzem Polski. Niestety odgwizdany faul, a w konsekwencji rzut karny dla Kielc wykonany przez Piotra Chrapkowskiego, a chwilę później bramka Zelijko Musy, ponownie podwyższyła prowadzenie gospodarzy do trzech bramek - 5:2.

W 6 minucie gola dla MMTS zdobył co prawda Nogowski, ale przez kolejne sześć minut gole rzucali wyłącznie gospodarze. Swoich szans nie wykorzystali bowiem Przemysław Rosiak czy Antoni Łangowski. Trafiali natomiast kielczanie, którzy w 12 minucie powiększyli swoją przewagę do 6 trafień - 8:3. Chwilę później jednak w końcu przełamali się i czerwono-czarni, którzy pokonali Venio Loserta po rzutach Nogowskiego czy Klingera - 8:5. Sytuacja zrobiła się nieco trudniejsza gdy 2-minutową karę otrzymał Nogowski. Wówczas na nieudany atak Łangowskiego kielczanie odpowiedzieli rzutami Chrapkowskiego i Tkaczyka - 10:5.

Chwilę później ponownie z dobrej strony pokazał się Klinger, który dwukrotnie pokonał Loserta i zmniejszył straty kwidzynian do 3 bramek - 10:7. I choć w odpowiedzi Kiepulskiego pokonali Zorman i Jurecki, to kolejnymi skutecznymi rzutami popisali się również Genda oraz Seroka - 12:9. Trzybramkowa strata do Vive zaczęła się jednak powiększać od 21 minuty meczu, a kwidzyńską bramkę atakowali kolejno Cupić, Zorman oraz Jachlewski. W efekcie przy stanie 15:9 o czas poprosił trener Krzysztof Kotwicki.

Po wznowieniu gry początkowo oglądaliśmy dość wyrównane spotkanie, a bramki zdobywali zawodnicy z obu drużyn. W 25 minucie gry, przy stanie 17:11, bramkarz Kielc dwukrotnie obronił ataki MMTS, a bramki dla rywali zdobywali Cupić i Jurecki. W ostatnich minutach pierwszej połowy oglądaliśmy natomiast popis Karola Bieleckiego, który trzykrotnie wpisał się do protokołu meczowego. Najpierw pokonał Kiepulskiego z rzutu karnego, potem dołożył bramkę zdobytą z akcji, a na końcu sędzia wysłał go na ławkę kar. Wynik końcowy pierwszej połowy ustalił Przemysław Rosiak, który tuż przed przerwą zmniejszył kwidzyńskie straty do 9 bramek - 21:12.

Druga połowa rozpoczęła się od nieudanych ataków kwidzyńskiego zespołu. Co prawda bramkarza Vive pokonał Daszek, ale pudłowali Klinger, Nogowski oraz Łangowski. W 34 minucie 14 bramkę dla kwidzyńskiego zespołu zdobył jednak Klinger i wydawało się, że MMTS poprawił swoją skuteczność w ataku. Do 45 minuty meczu nadal utrzymywała się jednak różnica wypracowana w pierwszej połowie tego spotkania - 31:22. W końcowych minutach gry kwidzynianie coraz częściej popełniali jednak błędy oraz nie mogli poradzić sobie z defensywą gospodarzy. W efekcie rosła przewaga Vive, które na 10 minut przed końcem meczu prowadziło z czerwono-czarnymi 11 bramkami - 33:22, a pięć minut później było to już 13 bramek - 37:24. Wówczas trener Kotwicki ponownie poprosił o czas. Niestety na wiele się to jednak nie zdało. Co prawda gola dla MMTS zdobył Zadura, ale w odpowiedzi trzy bramki dla Kielc zdobył Cupić. Wynik meczu skutecznym rzutem ustalił Daszek, a MMTS musiał pogodzić się z wysoką porażką w Kielcach.

Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 40:26 (21:12)

Vive Targi: Losert - Jurecki 2, Tkaczyk 2, Olafsson 2, Chrapkowski 5, Aguinagalde 1, Jachlewski 3, Lijewski 7, Musa 2, Zorman 4, Rosiński 2, Cupić 6, Bielecki 4.

MMTS: Kiepulski - Genda 1, Zadura 3, Sadowski 1, Klinger 6, Szczepański 2, Rosiak 1, Nogowski 4, Seroka 1, Łangowski 4, Daszek 3.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Gdańsku

W meczu 27 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzyński MMTS zmierzy się z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

Juniorzy MTS I Kwidzyn w finale mistrzostw Polski!

Zawodnicy MTS I Kwidzyn zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów! W ...

Czytaj więcej

Aktualności

Piotrkowianin urywa punkty w Kwidzynie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube