kwidzyn

Dodano: 23.03.14

Klinger: Mieliśmy zacieśniać środek

Tomasz Klinger poprowadził kwidzyński zespół do sobotniego zwycięstwa nad Zagłębiem Lubin. Grający na środku rozegrania zawodnik umiejętnie kierował ofensywą MMTS, a w trudnych sytuacjach brał także na siebie ciężar zdobywania bramek.

-To było bardzo nerwowe i emocjonujące spotkanie. Widać to było również po tobie, bowiem i na boisku i na ławce dosłownie cię roznosiło.

-No tak, od emocji nie można było uciec. Założyliśmy sobie, że musimy wygrać to spotkanie i na szczęście tak się stało. Cieszę się, że udało nam się ograć Zagłębie.

-Początek meczu był jednak dość nerwowy. Z czego to wynikało?

-Nerwy zjadały nas podczas rzutów z czystych pozycji. Choć dochodziliśmy do nich, to rzucaliśmy w pierwsze tempo. Bramkarz Lubina lubi natomiast takie rzuty i w końcówce meczu zrobiła się niepotrzebna nerwówka. Bartosz Dudek w pewnym sensie odciął nas od dobrej gry.

-W przerwie trener raczej mobilizował czy też starał się wytknąć popełniane przez was błędy?

-Uspokajał nas i wskazywał błędy. Nie krzyczał, tylko spokojnie pytał dlaczego nie dochodzimy do zawodników Zagłębia. Skoro np. Tomasz Paluch wychodzi do nas na 12 metr i kasuje nasze zagrywki, to dlaczego nie możemy robić tego samego.

Trener mówił też, że skrzydła możemy sobie odpuścić, bo rywale praktycznie nie rzucają bramek z tych pozycji. Mieliśmy przede wszystkim zacieśniać środek i w drugiej połowie chyba nam się trochę udało. Dzięki temu odskoczyliśmy rywalom. Choć swoje dołożył tutaj również Paweł Kiepulski, który obronił chyba 5 sytuacji sam na sam. Gdyby nie jego postawa to pewnie przegralibyśmy to spotkanie.

-Przed nami ostatnie spotkanie ligowe z Wisłą, a potem dwumecz fazy play-off z Vive Kielce. Choć czeka nas trudna przeprawa to udowadnialiśmy już na boisku, że potrafimy napędzić tym zespołom stracha.

-Takie zespoły muszą wygrywać na swoim parkiecie, a my zawsze walczymy u siebie. Mamy bowiem jakoś tak dziwnie poukładane, że z drużynami, które powinniśmy pokonać, gramy w kratkę, a w meczach a z faworyzowanymi ekipami gramy na luzie i możemy ich pokonać. W konfrontacji z Wisłą Płock mieliśmy już remis i wygrany mecz, a z Vive Kielce udało nam się uzyskać „bliski remis”. Na pewno więc nie odpuścimy żadnego z tych spotkań.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube