kwidzyn

Dodano: 1.06.14

Nowy numer „Handball Polska”

Ukazał się nr 85 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera” oraz w salonach EMPiK. W najnowszym numerze przygotowaliśmy kibiców na wielkie emocje, których będą świadkami w pierwszej połowie czerwca. Oj będzie się działo! W sumie nasze seniorskie reprezentacje (mężczyźni i kobiety) rozegrają w tym okresie aż sześć meczów, w tym cztery w kraju. Na czoło tych wydarzeń zdecydowanie wybija się rywalizacja polsko-niemiecka. Przewrotny los sprawił, że jedna z tych drużyn nie pojedzie na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Już można sobie wyobrazić tumult zgotowany 7 czerwca przeciwnikom w „świątyni” Ergo Arena. Nie zapominajmy, że mecz w Gdańsku to tylko połowa drogi do Kataru. Druga jej część rozpocznie się tydzień później w Magdeburgu. Zwycięzca będzie tylko jeden.

Przeprowadziliśmy wywiad z naszym przedstawicielem w Budeslidze. Bartosz Jurecki przyznał, że gdyby Niemcy nie zakwalifikowali się, to byłby dla nich straszliwy kataklizm. Absolutnie nie mamy nic przeciwko temu, aby tak właśnie się stało, Jako przystawkę do tej batalii można potraktować spotkania Biało-czerwonych z aktualnymi mistrzami świata z  Hiszpanii. Nikt z naszych zawodników nie zna lepiej handballu w wersji hiszpańskiej niż Mariusz Jurkiewicz. Rozmowa z nim to prawdziwa uczta dla ducha.

Trudne zadanie czeka także nasze panie, którą chcą potwierdzić, że miejsce wywalczone kilka miesięcy temu w Serbii nie było dziełem przypadku. Czwarta drużyna globu w kwalifikacjach Euro 2014 podejmie Czarnogórę, a zaraz potem pojedzie na mecz o wszystko do Czech.

Kibice na co dzień nie widzą ich pracy. To zrozumiałe, że fani piłki ręcznej koncentrują się na wspaniałych golach czy interwencjach bramkarskich. Nierzadko nie byłoby jednak tak efektownych akcji, gdyby nie praca „osób z cienia”, jak sam o sobie mówi Maciej Ręgwelski, psycholog reprezentacji Polski mężczyzn.

Gdańsk będzie jednym z czterech miast-gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn (15-31 stycznia) 2016. Na kibiców, którzy zdecydują się w tym okresie odwiedzić miasto oprócz sportowych emocji czeka wiele atrakcji. Proponujemy rajd po najciekawszych miejscach tego miasta.

Trzeci odcinek materiałów szkoleniowym poświęciliśmy „Ćwiczeniom doskonalącym elementy ataku i obrony bez rzutu na bramkę”.

Osiem zespołów męskich i osiem drużyn kobiecych powalczy w tym roku w sześciu turniejach o tytuł mistrza Polski w piłce ręcznej plażowej. Organizatorzy zapowiadają szereg atrakcji. Warto zapoznać się z terminarzem i w ten wakacyjny czas spróbować odwiedzić choćby jedną z miejscowości, gdzie toczyć się będzie rywalizacja na piasku.   

Część historyczno-wspomnieniową przeznaczyliśmy na przypomnienie sylwetek Jerzego Garpiela i Piotra Konitza, gwiazd naszego szczypiorniaka z końca ub. wieku. Łza się może w oku zakręcić po lekturze artykułu „Opolszczyzna – piękne tradycje”. Dziś na mapie próżno szukać wielu klubów, które na tym terenie po II wojnie światowej powstawały  jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

W kolejnym konkursie można wygrać pięć koszulek z logo akcji „Szczypiorniak na Orlikach 2014”. Zapraszamy do lektury.

                                                                                                                          Marek Skorupski
                                                                                                                          Redaktor Naczelny

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube