kwidzyn

Dodano: 26.08.14

MMTS podjął wyzwanie Ice Bucket Challenge

Piłkarze MMTS Kwidzyn wzięli udział w światowej akcji Ice Bucket Challenge. Nominowani przez Bartosza Janiszewskiego odpowiedzieli na wyzwanie, choć wykonali zadanie w sposób dość nietypowy.

Ice Bucket Challenge czyli popularny „Splash” to akcja wspierająca chorych na ALS (w Polsce używa się skrótu SLA/MND) czyli stwardnienie zanikowe boczne. To nieuleczalna choroba podczas której zanikają komórki nerwowe, co prowadzi następnie do stopniowego niedowładu mięśni.

W światowej akcji nominowany powinien w ciągu 24 godzin opublikować film jak oblewa się lodowatą wodą oraz wpłacić na konto odpowiedniej fundacji 10 dolarów. Jeśli natomiast ktoś nie podejmie wyzwania powinien wpłacić na konto fundacji co najmniej 100 dolarów lub też zaprosić nominującego na obiad. Zasady jednak ciągle się zmieniają i w każdym kraju wygląda to nieco inaczej.

W Polsce akcja zatacza coraz szersze kręgi, a biorą w niej udział zarówno politycy, sportowcy, aktorzy jak i zwykli ludzie. Warto podkreślić, że pieniądze można wpłacać na konto Stowarzyszenia Dignitas Dolentium, które w naszym kraju zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe.

Dane potrzebne do wpłaty na konto:
Nr rachunku: 61 1240 4432 1111 0000 4721 0358
Dignitas Dolentium
34-400 Nowy Targ
ul. Gorczańska 26

Zawodnicy MMTS zostali nominowani do akcji Ice Bucket Challenge przez byłego gracza kwidzyńskiej drużyny Bartosza Janiszewskiego. Czerwono-czarni odpowiedzieli w sposób nietypowy oraz zapewniają, że po zebraniu wszystkich pieniędzy wpłacą również odpowiednią kwotę.

Drużyna MMTS Kwidzyn do udziału w akcji nominowała natomiast burmistrza Kwidzyna Andrzeja Krzysztofiaka oraz wszystkie zespoły PGNiG Superligi Mężczyzn w piłce ręcznej.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube