kwidzyn

Dodano: 28.08.14

Sparing po myśli gospodarzy – MMTS ogrywa elbląskie Meble

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali Meble Wójcik Elbląg w kolejnym sparingu przygotowującym zespół do nowego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn. Pierwszoligowcy z Elbląga sprawili wszystkim sporą niespodziankę prowadząc do przerwy 10:15. Druga połowa należała już jednak do podopiecznych trenera Krzysztofa Kotwickiego, którzy pokonali rywali różnicą 7 bramek.

Początek spotkania był dość wyrównany, a zespoły popełniały wiele błędów w konstruowanych atakach. Po 5 minutach gry na prowadzenie wysunęli się jednak kwidzynianie, którzy po trafieniach Sadowskiego i Mroczkowskiego wygrywali we własnej hali 3:1. Niestety już minutę później goście zdołali odrobić straty, a następnie dzięki skutecznej grze wyszli na prowadzenie 3:8! Przez kilka minut kwidzynianie nie potrafili realnie zagrozić bramce Elbląga. Udało się to dopiero w 13 minucie, kiedy to niemoc czerwono-czarnych przełamał Sadowski zdobywając 4 bramkę dla MMTS.

W 17 minucie meczu kwidzynianie zmniejszyli straty w tym meczu do trzech bramek - 6:9. Jak się później okazało różnica 3-4 bramek utrzymała się praktycznie do końca pierwszej części tego spotkania. Niestety tuż przed przerwą MMTS stracił kolejną bramkę i po 30 minutach gry Meble Wójcik Elbląg wygrywały w Kwidzynie 10:15.

Druga połowa rozpoczęła się od trafień Łangowskiego i Sadowskiego, co pozwoliło na powrót do 3-4 bramkowej straty do rywali. W 43 minucie MMTS skutecznie przełamał jednak dystans dzielący obydwa zespoły, po tym jak gola na 17:19 zdobył Nogowski. Gdy chwilę później kolejne trafienie na swoim koncie zapisał Sadowski, gospodarze tracili do rywali już tylko jedną bramkę - 18:19. Remis padł jednak dopiero w 50 minucie, kiedy to Mroczkowski ustalił wynik na 21:21. Chwilę później celny rzut Jędrzejewskiego sprawił, że czerwono-czarni wyszli na skromne prowadzenie 22:21.

Na 5 minut przed końcem meczu MMTS prowadził z Elblągiem już 25:21, a minutę później Jędrzejewski podwyższył prowadzenie do stanu 26:21. Uzyskana 4-5 bramkowa przewaga gospodarzy utrzymywała się do 59 minuty i stanu 28:23. Wówczas to bramkarza Elbląga najpierw pokonał Szczepański, a wynik meczu skutecznym rzutem ustalił Potoczny.

MMTS Kwidzyn - Meble Wójcik Elbląg 30:23 (10:15)

MMTS: Kiepulski, Dudek, Kochański - Jędrzejewski 3, Mroczkowski 8, Kryszeń 1, Peret 2, Sadowski 5, Szczepański 3, Rosiak 2, Nogowski 3, Seroka, Łangowski 1, Potoczny 2.

Relację minuta po minucie znaleźć można na stronie www.lajfy.com

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube