kwidzyn

Dodano: 16.12.12

Pewne zwycięstwo w Przemyślu

Na szczęście obyło się bez niemiłych niespodzianek i w ostatnim meczu rozegranym w roku 2012 MMTS Kwidzyn pewnie zwyciężył AZS Czuwaj Przemyśl 34:37. Kwidzynianie już po pierwszej połowie mieli osiem bramek przewagi, więc w drugiej mogli już spokojnie kontrolować przebieg meczu. Niezwykłą skutecznością popisał się Michał Adamuszek, który w Przemyślu rzucił aż 12 bramek!

W meczu 13 kolejki kwidzynianie dość szybko uzyskali przewagę na boisku i po trafieniach Roberta Orzechowskiego, Michała Adamuszka i Macieja Mroczkowskiego prowadzili 3:1. W 8 minucie jednak gospodarze zdołali odrobić straty i po trafieniach Pawła Stołowskiego i Piotra Papaja mieliśmy remis 3:3.

Wyrównany okres gry utrzymywał się aż do 17 minuty i stanu 10:10. Wówczas to skuteczna postawa Sebastiana Suchowicza w kwidzyńskiej bramce spowodowała, że MMTS zdołał odskoczyć rywalom na bezpieczny dystans 6 bramek. Po 24 minutach gry czerwono-czarni prowadzili zatem w Przemyślu 11:17 i mecz zaczynał przypominać pierwsze spotkanie tych drużyn. Kwidzynianie szybko też powiększyli przewagę do 10 bramek - 13:23, choć w ostatnich minutach meczu gospodarze zdołali jeszcze odrobić dwie bramki straty do Kwidzyna.

Po zmianie stron kwidzynianie umiejętnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Skuteczny duet Adamuszek - Orzechowski zdobywał kolejne bramki, a Sebastian Suchowicz popisywał się kolejnymi udanymi interwencjami. Na pięć minut przed końcem meczu MMTS prowadził w Przemyślu 28:33 i było raczej pewnym, że rok 2012 kwidzynianie zamkną zwycięstwem. Wynik meczu ustalił Maciej Mroczkowski, który zdobył ostatnią bramkę w tym spotkaniu.


AZS Czuwaj Przemyśl - MMTS Kwidzyn 34:37 (15:23)

sędziowie: Andrzej Kierczak - Tomasz Wrona

Czuwaj: Sar, Jarosz - Kroczek 1, Stołowski 6, Śliwka 7, Oliferchuk 3, Misiewicz 2, Papaj 7, Błażkowski 1, Kubisztal M. 3, Kubisztal D. 4.

Kary: 2 minuty

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Pacześny 1, Klinger 3, Mroczkowski 3, Orzechowski 9, Peret 5, Sadowski, Adamuszek 12, Rosiak, Nogowski 1, Seroka, Daszek 3, Rombel.

Kary: 10 minut

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube