kwidzyn

Dodano: 20.09.14

Czerwono-czarni przegrywają w Zabrzu

Brązowy medalista Mistrzostw Polski okazał się zbyt silnym rywalem dla kwidzyńskich piłkarzy. MMTS Kwidzyn przegrał bowiem w Zabrzu 32:26. Klasą sam dla siebie był Patryk Kuchczyński, który rzucił czerwono-czarnym aż 11 bramek, w tym 7 z rzutów karnych.
Początek meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy po 9 minutach gry prowadzili już 6:1! Trzy minuty później kwidzynianom udało się co prawda zmniejszyć straty do 3 bramek - 7:3, jednak w 18 minucie meczu, po trafieniu Michała Kubisztala, zabrzanie ponownie prowadzili 5 bramkami - 11:6. Podopiecznym trenera Krzysztofa Kotwickiego ponownie udało się zmniejszyć straty i po 20 minutach tracili do gospodarzy 3 bramki - 12:9. Zabrzanie próbowali co prawda zbudować większą przewagę, jednak czerwono-czarni starali się kontrolować sytuację na boisku. Gdy w 29 minucie po rzucie Przemysława Zadury, kwidzynianie zmniejszyli straty do 2 bramek - 16:14, wydawało się, że goście znaleźli w końcu sposób na drużynę Górnika. Ostatecznie jednak mecz zakończył się wynikiem 17:15, a sympatycy Kwidzyna z nadzieją myśleli o tym co będzie się działo po przerwie.

Niestety początek drugiej połowy także należał do gospodarzy. Po rzutach Kuchczyńskiego, Orzechowskiego i Tatarnitsheva zabrzanie powiększyli przewagę do stanu 21:15. Kwidzynianie zaczęli trafili do bramki rywali dopiero w 37 minucie po rzucie Mroczkowskiego. Gdy chwilę później trafił również Genda goście tracili do Górnika 4 bramki - 21:17.
W 44 minucie Sadowski zmniejszył straty do rywali do zaledwie dwóch bramek - 23:21 i ponownie nadzieja zawitała w szeregi kwidzyńskiego obozu. Niestety trafienia Kuchczyńskiego i Orzechowskiego skomplikowały naszą sytuację, a strata do gospodarzy wyniosła 4 bramki - 26:22. Czterobramkowa różnica utrzymywała się do 53 minuty i stanu 28:24. Niestety końcówka tego spotkania należała już bez wątpienia do gospodarzy, którzy po trafieniach Tomczaka, Kuchczyńskiego i Orzechowskiego zakończyli to spotkanie zwycięstwem 32:26. 

Relacja minuta po minucie TUTAJ

Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 32:26 (17:15)

sędziowie: Grzegorz Christ - Tomasz Christ

Górnik: Kornecki, Kicki – Niedośpiał, Daćko 3, Orzechowski 5, Gromyko, Kuchczyński 11, Kubisztal 2, Jurasik 1, Tataritsev 3, Tomczak 5, Niewrzawa 2

MMTS: Dudek, Kiepulski – Jędrzejewski, Zadura 5, Genda 3, Mroczkowski 4, Kryszeń 1, Peret 2, Sadowski 3, Szczepański 1 , Rosiak 2, Nogowski 2, Pilitowski 1, Seroka 1, Łangowski 1.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube