kwidzyn

Dodano: 14.10.14

Kotwicki: Gra nam się klei

Trener Krzysztof Kotwicki podsumowuje zwycięski mecz z Głogowem oraz mówi o czekającym czerwono-czarnych wyjazdowym starciu z Zagłębiem Lubin.

-Cieszy to, że mimo fatalnej serii porażek nie zapomnieliśmy jak się wygrywa.

-Trzeba pamiętać, że serię porażek mieliśmy z medalistami Mistrzostw Polski. Szkoda jednak, że w meczu z Mielcem zagraliśmy tak spięci, bo mogliśmy spokojnie pokonać Stal. Oglądając nasze mecze już na spokojnie, widziałem, że gra nam się klei. Niestety, jak to w sporcie bywa, przeciwnik był od nas lepszy.

-Przed meczem z Głogowem nie miał Pan żadnych obaw?

-Obawiałem się jedynie tego czy w odpowiednim momencie nasza gra zaskoczy. Jest to niestety nasz problem. Gdybyśmy bowiem w pierwszej połowie nie odskoczyli na kilka bramek, to mecz wyglądałby zupełnie inaczej. Gralibyśmy bramka za bramkę, a mecz rozstrzygnąłby się dopiero w końcówce spotkania.

Na szczęście nasza gra w końcu odpaliła. Teraz kwestia tego, żebyśmy powtórzyli to w następnych spotkaniach i zebrali jak najwięcej punktów. Z naszej postawy widać jednak, ze możemy grać o coś więcej niż VIII miejsce.

-Chrobry był dla naszej drużyny wymagającym rywalem?

-Ostatnimi czasy przegrywaliśmy nasze starcia z Głogowem. Powtarzałem jednak zawodnikom, że to jednak historia. Oni maja bowiem inny zespół, a my inny. W tym sezonie prezentujemy tez inny poziom gry. To potwierdziło się na boisku.

Po meczu byłem jednak pod wrażeniem nie końcowego wyniku co sposobu naszej gry. Okazało się bowiem, że bramki rzucali tzw. zmiennicy czyli Szczepański i Kryszeń. Zawsze jednak powtarzam, chłodząc niektóre opinie, że musi minąć trochę czasu zanim zawodnicy odpowiednio wkomponują się w zespół. Cieszyć się jednak należy z tego, że mamy obecnie dwie wyrównane siódemki. Co ważne dobrze zagrał nawet młody Michał Potoczny, który z racji wieku prezentuje może nieco inną wagę grania, ale bramki rzucał jedank tym samym obrońcom co inni.

-Czy w Lubinie czeka nas podobne spotkanie jak z Głogowem?

-Jedziemy z tym samym nastawieniem i widzę to po chłopakach. Musimy jednak nauczycie się grać jak zespół superligowy czyli konsekwentnie. Nie może być tak, że mamy słabsze 5 minut i tracimy 5 bramek, które potem decyduje o meczu. Musimy grac tak jak w meczu z Chrobrym. Musimy wyczekać przeciwnika i wykorzystać wszystkie nadarzające się szanse.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Gdańsku

W meczu 27 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzyński MMTS zmierzy się z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

Juniorzy MTS I Kwidzyn w finale mistrzostw Polski!

Zawodnicy MTS I Kwidzyn zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów! W ...

Czytaj więcej

Aktualności

Piotrkowianin urywa punkty w Kwidzynie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube