kwidzyn

Dodano: 29.11.14

Kotwicki: Nadal jesteśmy w dołku

-Do końca roku chcemy zdobyć komplet punktów – mówi Krzysztof Kotwicki, trener MMTS Kwidzyn. Szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu podsumowuje ostatnią wygraną ze Śląskiem oraz mówi o czekającym czerwono-czarnych wyjeździe do Puław.

-Na pewno cieszy wygrana kwidzyńskiego zespołu, który w ostatnim meczu dość wyraźnie pokonał beniaminka z Wrocławia.

-Oczywiście. Od razu uprzedzę wypowiedzi malkontentów i dodam, że każdy przeciwnik jest groźny i z każdym przeciwnikiem trzeba walczyć od początku do końca. Tym bardziej, że jesteśmy jednak jeszcze w dołku, a nasze wyniki punktowe są takie, że zwycięstwo w Wągrowcu nie powinno wprowadzić nas w stan euforii, że już jesteśmy tacy dobrzy. W starciu ze Śląskiem okazało się, że beniaminkowie wcale nie są tacy słabi i dopóki mają zdrowie i trzymają wynik, grają równorzędną piłkę z nami, to mamy problem.

Myślę, że w pierwszej połowie nasz problem wynikał też ze spięcia. Widzę to już od wielu sezonów, że jak nam dobrze pójdzie to jest fajnie, a jeśli już na początku puścimy gdzieś jakąś bramkę, której nie powinniśmy, czy też nie rzucimy bramki w innej sytuacji, to zaczyna się problem. Ja jestem zadowolony z tego, że potrafiliśmy rozwiązać nasze problemy na boisku. W wielu już spotkaniach było tak, że jak coś nie szło to nie szło nam do końca i przegrywaliśmy. Tu natomiast w drugiej połowie dyktowaliśmy już warunki na boisku wychodząc chyba na 7 bramek przewagi, dzięki czemu dowieźliśmy prowadzenie do samego końca. Na pewno cieszą zdobyte 2 punkty, jednak musimy już myśleć o kolejnym spotkaniu z Puławami.

-Wygrana ze Śląskiem jest o tyle cenna, że znacznie gorzej gra się nam w pozycji faworyta danego meczu.

-Mówiłem to chłopakom przed meczem. Gdy jeździliśmy do Płocka czy Kielc mówiliśmy sobie, że my możemy, a rywale muszą. Tym razem sytuacja była odwrotna. To my musieliśmy wygrać, bo sytuacja robiła się już gorąca, a Śląsk przyjechał powalczyć i to było widać od samego początku tego spotkania.

Cieszę się również, że na boisku nasz zespół się uzupełniał, a wchodzący „zmiennicy”, jak np. Pilitowski, pokazali, że też potrafią grać. Dzięki temu mamy w miarę wyrównany skład, a ja spokojnie patrzę w przyszłość. Liga jest bowiem długa, a nam potrzebni są wartościowi zawodnicy. Tym bardziej, że w meczu ze Śląskiem urazu nabawił się Tomasz Klinger.

-Poza nim chyba wszyscy pozostali są gotowi do gry?

-Tak, wszyscy są zdrowi i o by został tak do samego końca. Przed meczem ze Śląskiem gotowy do gry był również Sadowski, ale nie było sensu „gotować” zawodnika. Kamil jest zdrowy, ale w normalnym treningu był dopiero od tygodnia. Nie było więc potrzeby, aby wszedł na boisko.

-Trzeba przyznać, że postawa Azotów to spore zaskoczenie tego sezonu. Choć skutecznie walczą w Challenge Cup, to w Superlidze radzą sobie dość średnio.

-Chciałbym, żeby naszą dewizą było, że do każdego przeciwnika wychodzimy w danym dniu, nie patrząc jakie ma miejsce w tabeli i jak gra. W przypadku Puław warto jednak zwrócić uwagę na ich mecz z Wybrzeżem. Z całym szacunkiem dla gdańszczan, gdyby Puławy były tak mocne jak w poprzednich sezonach, to Wybrzeże nie powinno „powąchać” parkietu. Skoro jednak przez cały mecz prowadzi to znaczy, że w drużynie Azotów też jest jakiś wewnętrzny problem. Jedziemy więc do Puław to wykorzystać. Jest to jednak tylko takie założenie. Tak samo zresztą wygląda nasz plan na kolejne wyjazdy na mecze z Wybrzeżem czy Mielcem. Założenie jest takie, że do końca roku chcemy zdobyć komplet punktów.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Gdańsku

W meczu 27 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzyński MMTS zmierzy się z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

Juniorzy MTS I Kwidzyn w finale mistrzostw Polski!

Zawodnicy MTS I Kwidzyn zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów! W ...

Czytaj więcej

Aktualności

Piotrkowianin urywa punkty w Kwidzynie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube