kwidzyn

Dodano: 5.12.14

7. metr na grudzień

W sprzedaży dostępny jest grudniowy numer miesięcznika „7.metr”. Tym razem głównym tematem są oczywiście mistrzostwa Europy kobiet. Drugi trener reprezentacji Polski Antoni Parecki mówi o wyzwaniu przed którym stoją nasze szczypiornistki: „Na mistrzostwach Europy nie ma słabych przeciwników. Ludzie liczą, że dostarczymy im równie dużo emocji, jak przed rokiem w Serbii. Że będziemy wygrywać. Przez ten rok przyzwyczajaliśmy się do tych oczekiwań”.

Jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w polskiej drużynie jest Kinga Grzyb. Nasza skrzydłowa jest pewna, że z każdym przeciwnikiem Polki mogą powalczyć o zwycięstwo: „Musimy skupić się na zadaniu, które mamy do wykonania. Zrobić swoje i nie zaprzątać głowy innymi rzeczami”.

O komentarz przed zbliżającymi się mistrzostwami poprosiliśmy również trenerów: Edwarda Jankowskiego, Bożenę Karkut, Jerzego Cieplińskiego, Pawła Tetelewskiego oraz Wojciecha Nowińskiego.

Ale w grudniu polecamy także wywiady dotyczące męskiej piłki ręcznej. Prezes Vive Tauronu Kielce – Bertus Servaas – opowiedział nam w obszernej rozmowie o planie utworzenia w Polsce ligi zawodowej, a także o zmianach w Champions League i o rozwoju sportowym oraz organizacyjnym klubu z Kielc: „Liga zawodowa powstanie już w sezonie 2015/2016. Każdy z klubów otrzyma w spółce zarządzającej ligą taką samą liczbę udziałów. W Lidze Mistrzów czeka nas więcej trudnych meczów. W Kielcach utworzyliśmy spółkę Vive Biznes i współpracujemy już z ponad 700 firmami. Ale kiedy przypomnę sobie czasy sprzed 10 lat, gdy jeszcze nic nie mieliśmy, to ludzie byli szczęśliwsi”.

7metr_11_03

Z kolejnym naszym rozmówcą spotkaliśmy się w… szpitalu. Kim Andersson, zawodnik KIF Kolding doznał urazu ręki w meczu Ligi Mistrzów z Orlen Wisłą i trafił do płockiego szpitala. Dobry humor go jednak nie opuszczał i zgodził się na wywiad: „Nie skończyłem żadnej szkoły, nie mam wykształcenia. Zawsze grałem tylko w piłkę ręczną. Poza boiskiem staram się być dobrym ojcem dla dzieci i dobrym mężem dla żony”.

Tradycyjnie Kamil Gapiński, komentator telewizji SportKlub, dzieli się z czytelnikami „7.metra” wrażeniami z trwającego sezonu w niemieckiej Bundeslidze: „Są ludzie, którzy w szarym, smutnym i chłodnym listopadzie potrafili poprawić humor. Takim człowiekiem jest trener Flensburga Handewitt Ljubomir Vranjes. To niezwykły szkoleniowiec, ale czy to może dziwić? Przecież był już niezwykłym zawodnikiem”.

Polecamy się na grudzień! Zapraszamy do salonów Empik oraz na stronę www.7metr.net.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube