kwidzyn

Dodano: 11.01.15

Jest już nowy numer „Handball Polska”

Ukazał się nr 92 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem  nagrodami są ścienne kalendarze na 2015 r. ze zdjęciami męskiej reprezentacji Polski. W najnowszym numerze podsumowujemy mistrzostwa Europy kobiet. Polki co prawda wygrały tylko jedno z sześciu spotkań i zajęły 11. miejsce, ale zapewniło one rozstawienie przed losowaniem par play-off do Mistrzostw Świata Dania 2015.  Dwumecz z Ukrainą stawia w roli faworyta Biało-czerwone, ale wyższą wartość trzeba będzie potwierdzić na boisku. Jerzy Eliasz, dyrektor sportowy ZPRP w wywiadzie, który z nim przeprowadziliśmy, potwierdził, że zadanie minimum zostało spełnione, ale trener Kim Rasmussen nie podjął ryzyka, aby dać szansę młodszym zawodniczkom.

Jedna imprez główna się skończyła druga przed nami. Kadra Michaela Bieglera wygrała ostatni sprawdzian rozegrany w Polsce przed Mistrzostwami Świata Katar 2015.  Rywale w Christmas Cup nie postawili wygórowanych warunków, ale za to można było przećwiczyć różne warianty taktyczne przed mundialem.
W numerze przedstawiamy grupowych przeciwników Biało-czerwonych z rundy wstępnej katarskich mistrzostw. Dominują w niej zespoły z Europy więc emocje gwarantowane. Robert Orzechowski wyznaje, że celem jest zajęcie jak najwyższego miejsca w grupie, aby uniknąć Hiszpanów.

Za rok o tej porze będziemy się szykowali do „naszych” mistrzostw Europy.  Przy okazji ME kobiet, w Budapeszcie, polska delegacja zaprezentowała szczegóły przygotowań do EHF Euro 2016.  Oficjalnie została pokazana maskotka imprezy. Złota dłoń ma być nawiązaniem do logo turnieju, a także bezpośrednio do samej dyscypliny. Kraków to ostatnie z czterech miast-gospodarzy tej imprezy, które podpisało umowę z ZPRP na jej organizację. Pozwala to żywić nadzieję, że wielki handball na stałe wróci pod Wawel.

W europejskich pucharach chwilowo zostały zawieszone rozgrywki. Na naszych łamach wracamy do dwóch ostatnich kolejek Ligi Mistrzów. A jest się czym chwalić. Orlen Wisła Płock  pokonała słynną Barcelonę i już zapewniła sobie miejsce w gronie 16 najlepszych drużyn Europy bieżącego sezonu. Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Vive Tauron Kielce, co pozwoli mistrzom Polski, trafić do grona rozstawionych drużyn w drugiej fazie gier.

W Płocku aktualnie występuje Rodrigo Corrales, który jest wychowankiem… Barcelony. 24-latek miał walny udział w historycznej wygrane „Nafciarzy”. Z sympatycznym bramkarzem ucięliśmy sobie dłuższą rozmowę. Żurek to jego ulubiona potrawa, a tak w ogóle gdyby nie piłka ręczna, to zostałby dziennikarzem.

Męskie zespoły chwilowo będą miały wolne od potyczek o punkty PGNiG Superligi. To pozwoliło nam zrobić podsumowanie pierwszej części rundy zasadniczej. Wynika z niej, że nikt nie był w stanie zatrzymać Vive Tauronu. Wiślacy z tygodnia na tydzień prezentują się coraz lepiej i nie złożyli jeszcze broni w walce o mistrzowski tytuł. A na podium są trzy miejsca.

To oczywiście nie wszystkie materiały, które zawarliśmy w tym numerze. Zapraszamy do lektury.


Marek Skorupski
                                                                                                                          Redaktor Naczelny

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube