kwidzyn

Dodano: 23.02.15

Rosiak: Szkoda tego meczu i szkoda tego wyniku

-Stworzyliśmy fajne widowisko, walczyliśmy, ale punktów nie ma. Mnie to osobiście boli, bo przynajmniej 1 punkt był jak najbardziej w naszym zasięgu – mówił po przegranym meczu z Kielcami Przemysław Rosiak, rozgrywający MMTS i filar defensywy kwidzyńskiego zespołu.

-Jak można podsumować naszą konfrontację z mistrzem Polski? Paweł Kiepulski stwierdził, że w pierwszej połowie meczu trochę przestraszyliśmy się tego, że możemy uzyskać dobry wynik z tym zespołem.

-W każdym meczu z Kielcami tak to wygląda, że nawet jak mamy jakąś przewagę, to zamiast spokojnie kontynuować swoją grę, to się spinamy i wszystko idzie w odwrotną stronę. Zupełnie niepotrzebnie, bo gdy gramy na luzie, bez obciążeń, to nasza gra wygląda dobrze. Na pewno szkoda tego meczu i szkoda tego wyniku. Możemy sobie powiedzieć, że zagraliśmy fajnie z Kielcami, stworzyliśmy fajne widowisko, walczyliśmy, ale punktów nie ma. Mnie to osobiście boli, bo przynajmniej 1 punkt był jak najbardziej w naszym zasięgu. Dlatego nie jestem do końca zadowolony z tego meczu, choć na pewno są też plusy tego spotkania. Po dwóch beznadziejnych meczach z Zabrzem i Płockiem zagraliśmy lepiej i jest to na pewno jakaś dobra prognoza na przyszłość. Jeśli wszyscy będą grali z takim zaangażowaniem i bez jakiś obciążeń psychicznych, tak jak było to w tym meczu, to jestem spokojny o wyniki uzyskiwane przez nas już do końca sezonu. Naprawdę było dzisiaj na co popatrzeć.

-Wiadomo, że w meczach z faworytami potrafimy zagrać na najwyższych obrotach. Teraz ważne jest jednak, aby utrzymać dobrą dyspozycję w kolejnych spotkaniach ligowych, w których zdobycie punktów będzie dla nas arcyważne.

-Mam nadzieję, że dzisiaj „puścił” nas wreszcie okres przygotowawczy, w którym naprawdę ciężko pracowaliśmy i może po części tym spowodowana była nasza słabsza postawa we wcześniejszych spotkaniach. Po części, bo jak mówiłem, wyszliśmy na ten mecz bez obciążeń psychicznych. Z Kielcami jakoś dobrze nam się gra, ale mam nadzieję, że tak będzie też w kolejnych spotkaniach. Trzeba pamiętać o tym, że w lidze nie ma łatwych spotkań. Tu nikt nie chce przegrać i łatwo nie oddaje punktów. W każdym spotkaniu trzeba wyjść i grać na 120 procent.

-W pojedynku z takim zespołem jak Kielce nie brakuje twardej walki w obronie czy w ataku. Jak się Tobie grało w tym spotkaniu?

-Według mnie Kielce ma najmocniejszą drużynę pod względem fizycznym, zarówno pod względem wzrostu jak i wagi. Do tego są mega mobilnymi zawodnikami. Są to przecież gracze klasy światowej i przeciwko nim gra się naprawdę bardzo bardzo ciężko. Z drugiej strony ich ułożona gra czasami jest jednak dużo łatwiejsza do odczytania niż jakieś „wariackie papiery” niektórych zawodników.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie zdobyli Legionowo - kara dla Nogowskiego

MMTS Kwidzyn zdobył komplet 4 punktów w meczu z KPR Legionowo. Kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni walczą w Legionowie

KPR Legionowo to przedostatni rywal MMTS Kwidzyn w sezonie zasadniczym. Starcie tych ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczecina i Ossowski w Kadrze B

Arkadiusz Ossowski oraz Krzysztof Szczecina zostali powołani na zgrupowanie Kadry B. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Nogowski oraz Potoczny zagrają z Czechami

Adrian Nogowski oraz Michał Potoczny zostali powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube