kwidzyn

Dodano: 19.03.15

Wyszedł nowy numer „Handball Polska”

Ukazał się nr 94 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem nagrodami są trzy maskotki EHF EURO 2016.

Najnowszy numer w dużej części poświęciliśmy coraz szybciej zbliżającym się mistrzostwom Europy, które po raz pierwszy zorganizuje Polska. Wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na nazwę maskotki EHF Euro 2016. Na zwycięzcę, czyli autora nazwy wybranej przez internautów czeka nagroda w postaci podwójnego biletu na mecz otwarcie ME.

Każdy kolejny miesiąc będzie przynosił kolejne wydarzenia związane z ta imprezą. W wywiadzie z wiceprezesem ds. rozwoju ZPRP odpowiedzialnym za organizację Euro2016, Marcinem Herra przedstawiamy mapę drogową. Sprzedaż 200 tys. wejściówek rozpocznie się na początku maja. W tym terminie, w Krakowie i Katowicach, zostanie rozegrany test-turniej z udziałem brązowych medalistów mistrzostw świata. Losowanie grup finałowych EHF Euro 2016 przewidziano na 19 czerwca w Grodzie Kraka. To tylko niektóre pozycje z tej mapy.

Doskonała postawa Vive Tauronu Kielce i Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów powoduje, że klubowy ranking naszej federacji stale się poprawia. Dwa nasze eksportowe zespoły są już w TOP 16 tych elitarnych rozgrywek, a może być jeszcze lepiej. Przy okazji przedstawiamy zestawienie obrotów i zysków Ligi Mistrzów w wybranych sezonach.

Zgodnie z umową o współpracy pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce a Królewską Federacją Piłki Ręcznej w Hiszpanii do naszego kraju po raz drugi przyjechały dwie pary sędziowskie z Płw. Iberyjskiego. Tam z kolei gościły dwie nasze pary arbitrów.

Słowiańska dusza i hiszpański temperament to w przypadku Alexandra Toiumantseva Barabasha mieszanka wybuchowa. Z sympatycznym zawodnikiem płockiej Wisły przeprowadziliśmy ciekawą rozmowę.

Na naszych łamach analizujemy czy cudzoziemki w PGNiG Superlidze są istotnym wzmocnieniem swoich zespołów czy też tylko dodają kolorytu rozgrywkom. Zajrzeliśmy do Levanger, małego norweskiego miasteczka, gdzie w miejscowym zespole gra kilka Polek.

Z niższych lig przedstawiamy I-ligową drużynę MKS Kalisz i III-ligowca SPR ROKiS Radzymin.

Sezon na piasku za pasem. Tym razem przybliżyliśmy sylwetki Edyty Jaworskiej i Anny Kleszcz, czyli dwóch pań z gwizdkiem. Na tym przykładzie pokazujemy, że kariera związana ze sportem może mieć różne oblicza.

Piórem Władysława Zieleśkiewicza publikujemy część 3. związaną z kobiecą reprezentacją Polski.

                                                    To oczywiście nie wszystkie materiały, które zawarliśmy w tym numerze. Zapraszamy do lektury.

Marek Skorupski

Redaktor Naczelny

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie zdobyli Legionowo - kara dla Nogowskiego

MMTS Kwidzyn zdobył komplet 4 punktów w meczu z KPR Legionowo. Kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni walczą w Legionowie

KPR Legionowo to przedostatni rywal MMTS Kwidzyn w sezonie zasadniczym. Starcie tych ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczecina i Ossowski w Kadrze B

Arkadiusz Ossowski oraz Krzysztof Szczecina zostali powołani na zgrupowanie Kadry B. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Nogowski oraz Potoczny zagrają z Czechami

Adrian Nogowski oraz Michał Potoczny zostali powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube