kwidzyn

Dodano: 24.03.15

Czerwono-czarni walczą o punkty we Wrocławiu

W przedostatniej kolejce fazy zasadniczej PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzyńskich piłkarzy ręcznych czeka wyjazdowe starcie ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie odbędzie się w środę, 25 marca o godz. 20.00, a poprowadzą je sędziowie: Andrzej Kierczak i Tomasz Wrona (Kraków). Internetową relację z tego spotkania śledzić można pod adresem: http://www.lajfy.com/match/index/date/2015-03-25/id/141193

Po zwycięstwie nad czerwoną latarnią ligi czyli zespołem Nielby Wągrowiec, czerwono-czarnych czeka teraz sprawdzian z przedostatnią ekipą ligowej tabeli. Śląsk Wrocław znajduje się bowiem tuż nad Wągrowcem, z dorobkiem 10 punktów uzyskanych w 20 meczach. Na pewno nie zadowala to drużyny prowadzonej przez Piotra Przybeckiego, do której nie tak dawno dołączył były zawodnik MMTS – Michał Adamuszek. Priorytetem Śląska jest zdobycie kompletu punktów i utrzymanie się w lidze, więc na pewno kwidzynian czeka w tym spotkaniu niezwykle ciężka przeprawa.

W pierwszej rundzie MMTS pokonał wrocławian 32:27, jednak zwycięstwo nie było takie łatwe, a do przerwy utrzymywał się wynik remisowy 13:13. W kwidzyńskim zespole 8 bramek rzucił wówczas Adrian Nogowski, a 6 trafień na swoim koncie zapisał Maciej Mroczkowski. W zespole Śląska najskuteczniejszymi graczami okazali się natomiast Arkadiusz Miszka i Zoran Radojević, którzy zdobyli po 6 trafień dla swojego zespołu.

Po lutowym wznowieniu rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn wrocławianie przegrali z Vive Tauron Kielce 24:34 (10:18), Chrobrym Głogów 29:25 (14:14), Pogonią Szczecin 36:28 (17:13), Wybrzeżem Gdańsk 25:32 (10:13) i Azotami Puławy 32:25 (16:12). Pokonali natomiast Zagłębie Lubin 27:26 (15:16) i Nielbę Wągrowiec 31:22 (17:12).
W ostatniej kolejce Śląsk uległ Azotom Puławy, czyli następnemu rywalowi kwidzyńskiego zespołu, 32:25. Grę wrocławian prowadzili natomiast doświadczeni: Arkadiusz Miszka i Michał Adamuszek, którzy zdobyli w tym meczu po 6 bramek. I właśnie ci dwaj zawodnicy, a także plasujący się wysoko w klasyfikacji strzelców Maciej Ścigaj, mogą być najgroźniejszą bronią wrocławskiego zespołu.
PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube