kwidzyn

Dodano: 28.03.15

MMTS nie sprostał sile Azotów

To nie był dobry mecz w wykonaniu czerwono-czarnych. Przy słabej skuteczności w ataku kwidzynianie przegrali bowiem z Azotami Puławy 30:36 Co gorsza słabiej spisywała się także defensywa MMTS, która nie potrafiła znaleźć recepty na grę Nikoli Prcy i Marka Tarabochii (wspólnie rzucili aż 19 bramek). Załamani kwidzynianie długo nie mogli pogodzić się z poniesioną porażką.

Trzy dni po zaskakującej porażce kwidzynian we Wrocławiu szczypiorniści MMTS spotkali się z Azotami Puławy, dla których zdobycie 2 punktów w Kwidzynie było niezwykle istotne. Czerwono-czarni walczyli natomiast o to z kim zmierzą się w pierwszej fazie rundy play-off. Porażka z Azotami oznaczała bowiem ósme miejsce i pojedynek z Vive Kielce, natomiast zwycięstwo wskazywało na starcie z Orlenem Wisłą Płock.

Początek meczu należał do puławian, jednak MMTS szybko poukładał swoja grę, odrobił straty do rywali, a nawet wyszedł na skromne prowadzenie – 6:5. Niestety Azoty bardzo szybko zmieniły ten stan rzeczy i po 18 minutach gry goście prowadzili w Kwidzynie 7:10. Czerwono-czarni doprowadzili do remisu w 23 minucie gry, po rzutach Pilitowskiego i Łangowskiego – 12:12. I gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się remisem, w ostatnich sekundach dwukrotnie skutecznością popisał się Savić i to goście schodzili na przerwę z przewagą – 16:18.

Po zmianie stron z kwidzynian niestety jakby zeszło powietrze. MMTS praktycznie nie istniał w ataku czego nie można powiedzieć o rywalach. W efekcie po 37 minutach gry było już 18:23 dla Azotów. MMTS jednak jeszcze raz zdołał się zerwać do ataku i po rzutach Pilitowskiego i Nogowskiego gospodarze zmniejszyli straty do 2 bramek – 22:24.

Niestety w miarę upływu czasu kwidzynianie prezentowali się coraz gorzej. Zawodziła przede wszystkim skuteczność, dzięki czemu rywale stopniowo powiększali swoją przewagę. Po rzutach Przybylskiego, na 10 minut przed końcem meczu, MMTS tracił do rywali już 6 bramek – 24:30. Jak się okazało przewaga ta utrzymała się już do końca tego spotkania i kwidzynianie musieli po raz kolejny pogodzić się z porażką. Załamani kwidzynianie długo nie mogli zrozumieć jak to się stało. Czasu na rozpamiętywanie nie mieli jednak zbyt długo, bowiem już dziś – 1 kwietnia MMTS rozpoczyna walkę w rundzie play-off. W wyjazdowym spotkaniu kwidzynianie zmierzą się z występującym w Lidze Mistrzów drużyną Vive. 

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 30:36 (16:18)

MMTS: Kiepulski, Dudek – Jędrzejewski 1, Zadura 1, Mroczkowski, Kryszeń, Peret 2, Sadowski 1, Klinger 3, Szczepański 3, Rosiak 3, Nogowski 3, Pilitowski 5, Seroka 2, Łangowski 6.

Kary: 8 minut (Jędrzejewski, Peret, Szczepański, Łangowski)

Azoty: Bogdanov, Zapora – Kowalik 3, Kus 6, Skrabania, Tarabochia 9, Przybylski 2, Krajewski 1, Savić 5, Prce 10, Tsitou.

Kary: 8 minut (Kus x 2, Skrabania, Tsitou)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie zdobyli Legionowo - kara dla Nogowskiego

MMTS Kwidzyn zdobył komplet 4 punktów w meczu z KPR Legionowo. Kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni walczą w Legionowie

KPR Legionowo to przedostatni rywal MMTS Kwidzyn w sezonie zasadniczym. Starcie tych ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczecina i Ossowski w Kadrze B

Arkadiusz Ossowski oraz Krzysztof Szczecina zostali powołani na zgrupowanie Kadry B. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Nogowski oraz Potoczny zagrają z Czechami

Adrian Nogowski oraz Michał Potoczny zostali powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube