kwidzyn

Dodano: 1.04.15

Faza play-off: Kwidzynianie nie sprostali mistrzom Polski

Porażką 38:26 zakończył się pierwszy mecz czerwono-czarnych w fazie play-off. Kwidzynianie w wyjazdowym spotkaniu ulegli bowiem Vive Tauron Kielce i w rywalizacji ćwierćfinałowej przegrywają 0:1. Rewanżowe spotkanie tej pary odbędzie się 13 kwietnia o godz. 18.30 w Kwidzynie.

Pierwszy mecz pierwszej i ósmej drużyny sezonu zasadniczego PGNiG Superligi Mężczyzn rozpoczął się dość zaskakująco, bo od przewagi kwidzyńskiej drużyny. MMTS po rzutach Łangowskiego i Rosiaka wyszedł bowiem na prowadzenie 0:2. Dwubramkowa przewaga podopiecznych trenera Krzysztofa Kotwickiego utrzymywała się jednak tylko do 6 minuty i stanu 3:5. Wówczas kolejne dobre interwencje Martina Sego oraz skuteczne rzuty Bieleckiego, Bunticia i Cupicia pozwoliły gospodarzom na odrobienie strat oraz wyjście na skromne prowadzenie - 7:5.

Czerwono-czarni jednak nie dawali za wygraną i w 12 minucie po rzucie Pereta i Łangowskiego doprowadzili do remisu - 8:8. Później jednak trener Duszanbajew wpuścił na boisko podstawowych graczy kieleckiego zespołu: Tkaczyka, Jureckiego, Rosińskiego i Aginagalde. W efekcie Vive bardzo szybko odskoczyło kwidzynianom na 5 bramek - 13:8. Warto też zaznaczyć, że na dziewiątą bramkę, zdobytą przez Jędrzejewskiego, kwidzynianie czekali aż siedem minut.

Pierwsza połowa meczu Vive Tauron – MMTS zakończyła się sześciobramkowym prowadzeniem gospodarzy - 19:13. Po zmianie stron Vive rozpoczęło grę do czterech bramek z rzędu, co pozwoliło gospodarzom na powiększenie przewagi do dziesięciu bramek - 23:13. Kwidzynianie próbowali odrabiać straty, ale po 10 minutach drugiej części gry zdołali jedynie zmniejszyć różnicę do 7 bramek - 24:17. Kielczanie natomiast spokojnie kontrolowali przebieg gry i to co dzieje się na boisku. W 53 minucie po bramkach Strleka, Aginagalde i Rosińskiego Vive prowadziło we własnej hali przewagą 11 bramek - 33:22. Cztery minuty później było to już natomiast 13 bramek - 37:24. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Vive 38:26 i zaskoczeniem nie jest, że to zespół mistrza Polski jest zdecydowanym faworytem rewanżowego spotkania tej pary.


Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn 38:26 (19:13)

Vive: Sego, Szmal - Jurecki 2, Tkaczyk 3, Bielecki 3, Jachlewski 4, Strlek 3, Buntić 4, Rosiński 3, Zorman 3, Musa 3, Cupić 2, Aginagalde 6, Chrapkowski 2.

Kary: 2 minuty (Jurecki)

MMTS: Kiepulski, Dudek, Kochański - Jędrzejewski 4, Zadura 3, Mroczkowski 1, Kryszeń, Peret 3, Sadowski 2, Klinger, Szczepański, Rosiak 1, Nogowski 3, Pilitowski 2, Seroka 1, Łangowski 6.

Kary: 6 minut (Jędrzejewski, Zadura, Kryszeń)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube