kwidzyn

Dodano: 13.04.15

Sroga lekcja od mistrzów Polski - MMTS powalczy o V miejsce

MMTS Kwidzyn po raz drugi w fazie play-off musiał uznać wyższość graczy z Kielc. Tym razem podopieczni trenra Talanta Dujshebaeva ograli czerwono-czarnych w Kwidzynie - 26:40 i pewnie awansowali do półfinału Mistrzostw Polski. Kwidzynian czeka natomiast walka o miejsca V-VIII.

Mecz w Kwidzynie rozpoczął się od skutecznego rzutu Antoniego Łangowskiego, na który kielczanie odpowiedzieli bramkami Piotra Chrapkowskiego i Piotra Grabarczyka. W efekcie po 5 minutach gry goście prowadzili w kwidzyńskiej hali 1:3.

Czerwono-czarni starali się jednak nie pozwalać rywalom na szybkie wypracowanie przewagi w tym spotkaniu. Dlatego już w 9 minucie po rzucie Przemysława Rosiaka gospodarze doprowadzili do remisu 5:5. Niestety starania podopiecznych trenera Krzysztofa Kotwickiego przyniosły efekt tylko na chwilę i już minutę później goście wykorzystując błędy kwidzyńskiego zespołu wyszli na prowadzenie 5:7.

Pierwsza połowa minimalnie dla Kielc

Gdy w 16 minucie Vive prowadziło już w kwidzyńskiej hali 8:11 wydawało się, że gospodarze nie zdołają przeciwstawić się sile mistrza Polski. Jednak po rzutach Przemysława Zadury i Grzegorza Szczepańskiego czerwono-czarni zdołali zbliżyć się do swych rywali na 1 bramkę – 10:11.

Później oglądaliśmy już grę falami. Najpierw trzy bramki pod rząd zdobyli gracze z Kielc, aby w rewanżu trzykrotnie Sławomira Szmala pokonali kwidzynianie. Gdy na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy MMTS po raz kolejny doprowadził do remisu w tym spotkaniu – 15:15, zapowiadało się na mała niespodziankę w tej części meczu. Niestety w ostatnich minutach skuteczniejsi byli goście i po 30 minutach Vive prowadziło w Kwidzynie 17:19.

Całkowita dominacja mistrzów Polski

Po przerwie mecz ponownie zaczęli kwidzynianie, którzy skutecznym rzutem Wiktora Jędrzejewskiego zmniejszyli straty do jednej bramki – 18:19. Niestety w odpowiedzi Vive zdobyło trzy bramki z rzędu odskakując kwidzynianom na odległość 4 bramek – 18:22. Rzut karny wykonany przez Mateusza Serokę w 37 minucie meczu zbliżył co prawda MMTS na trzy bramki, ale dalsza cześć meczu należała już wyłącznie do graczy z Kielc. Podopieczni trenera Talanta Dujshevaeva zdobywali bramki seriami, stopniowo podwyższając swoje prowadzenie. W 45 minucie Vive prowadziło 20:28, w 50 minucie – 22:32, a pięć minut później 23:37. W końcówce meczu trafiali co prawda Tomasza Klinger oraz najskuteczniejszy w kwidzyńskim zespole Mateusz Seroka, ale nie pozwoliło to na wyraźnie zmniejszenie dystansu dzielącego obydwa zespoły.

MMTS powalczy o V miejsce

Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Vive 26:40, co przy pierwszej wygranej Kielc 38:26, dawało im awans do półfinału tegorocznych mistrzostw Polski. Czerwono-czarnych czekają natomiast teraz 3 tygodnie przerwy, a potem powrót do rywalizacji o V miejsce.


MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 26:40 (17:19)

stan rywalizacji: 2:0 dla Kielc (pierwszy mecz 38:26 dla Vive)

MMTS: Dudek, Kochański - Jędrzejewski 3, Zadura 1, Mroczkowski 1, Kryszeń, Peret, Sadowski, Klinger 4, Szczepański 2, Rosiak 3, Nogowski 2, Pilitowski, Seroka 6, Łangowski 4.

Kary: 10 minut (Zadura, Klinger, Szczepański, Rosiak, Łangowski)

Vive Tauron: Szmal - Grabarczyk 2, Reichmann 2, Chrapkowski 4, Aguinagalde 2, Bielecki 6, Jachlewski 1, Strlek 6, Buntić 6, Musa 2, Zorman 3, Rosiński 3, Ćupić 3.

Kary: 6 minut (Chrapkowski, Aguinagalde, Strlek)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube