kwidzyn

Dodano: 9.05.15

Trzybramkowa porażka z Zabrzem

Chcąc zająć V miejsce w obecnym sezonie kwidzynianie musieli ten mecz wygrać. Niestety po raz kolejny Górnik okazał się zbyt silnym rywalem dla czerwono-czarnych i choć zabrzanie wystąpili w tym meczu w okrojonym składzie to spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 31:34. Warto dodać, że rewanżowe starcie tych drużyn odbędzie się 17 maja w Zabrzu.

Mecz rozpoczął się od trafienia Aleksandra Kryszenia, jednak w odpowiedzi gole zdobyli Aleksandr Bushkou i Robert Orzechowski. Kwidzynianie nie zamierzali jednak łatwo oddawać pola swym rywalom i po rzutach Przemysława Rosiaka i Adriana Nogowskiego prowadzili 4:2. Natomiast w 14 minucie, po dwóch skutecznych trafieniach Macieja Pilitowskiego, czerwono-czarni powiększyli swoją przewagę do 3 bramek – 19:16.

Do przerwy przewaga MMTS

Niestety na więcej nie pozwalali gracze z Zabrza, którzy też szybko otrząsnęli się z chwilowej niemocy i po trafieniach Bartłomieja Tomczaka i Jurija Gromyki zmniejszyli straty do kwidzynian do zaledwie jednego trafienia – 11:10. Widząc co się dzieje gospodarze ponownie odskoczyli na trzy bramki po skutecznych rzutach Michała Pereta i Przemysława Zadury. I choć kwidzynianie w 21 minucie meczu prowadzili 13:10, bo już cztery minuty później tracili do rywali jedną bramkę. Błędy popełniane przez kwidzynian sprawiły, że górnicy zdobyli cztery kolejne bramki i wyszli na prowadzenie 13:14. Na szczęście jednak końcówka pierwszej połowy ponownie należała do podopiecznych trenera Krzysztofa Kotwickiego. Trzy kolejne trafienia MST pozwoliły czerwono-czarnym na zakończenie pierwszych 30 minut gry z przewagą 2 trafień – 17:15.

Słaby ostatni kwadrans gry

Po przerwie kwidzyńska przewaga 2-3 bramek utrzymywała się do 40 minuty meczu. Wówczas to po raz kolejny rzut karny wykorzystał Tomczak, a chwilę później do siatki trafiali: Orzechowski i Paweł Niewrzawa. Dzięki temu w 43 minucie Górnik wyszedł na skromne prowadzenie 23:24. Kwidzynianie jednak zdołali szybko zaradzić wydarzeniom na boisku i po bramkach Zadury i Antoniego Łangowskiego ponownie przewaga należała do MMTS. Niestety odpowiedź zabrzan była identyczna i przewaga ponownie należała do rywali. Kwidzynianie chcąc ponownie szybko odrobić straty zaczęli natomiast popełniać błędy, co bezlitośnie wykorzystali gracze Górnika. W efekcie na 10 minut przed końcem meczu prowadzili 27:29, a na trzy minuty przed końcem już 29:33.

Muszą odrobić 3 bramki straty

Mimo starań kwidzyńskiego zespołu nie udało się już odwrócić losów zwycięstwa. Zwyciężyli faworyzowani gracze Górnika, a kwidzynianie pojadą do Zabrza z koniecznością odrobienia 3 bramek do swych rywali.


MMTS Kwidzyn – Górnik Zabrze 31:34 (17:15)

Sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń) – Rafał Puszkarski (Legionowo)

MMTS: Kiepulski, Dudek – Jędrzejewski 1, Zadura 4, Mroczkowski, Kryszeń 3, Peret 6, Sadowski 2, Klinger, Szczepański 1, Rosiak 6, Nogowski 4, Pilitowski 2, Łangowski 2.

Kary: 12 minut (Rosiak x 2, Jędrzejewski, Zadura, Kryszeń, Peret)

Górnik: Kornecki, Kicki – Niedośpiał, Orzechowski 5, Gromyko 5, Jurasik 1, Buskou 4, Tatarincew 6, Tomczak 12, Niewrzawa 1.

Kary: 4 minuty (Gromyko, Niewrzawa)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube