kwidzyn

Dodano: 30.07.15

Kwidzynianie zagrają kontrolnie z Wisłą

Orlen Wisła Płock będzie pierwszym sparingowym rywalem MMTS Kwidzyn. Kwidzynianie spotkają się z wicemistrzami Polski w piątek, 31 lipca.

-Będzie to wydłużony mecz 3 x 30 minut – wyjaśnia Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn.

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn solidnie przygotowują się do nowego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn. Po ponad 2 tygodniach treningów odbywających się na kwidzyńskich obiektach sportowych czerwono-czarni po raz pierwszy zmierzą się w sparingu z innym zespołem.

Tegoroczne przygotowania MMTS Kwidzyn tradycyjnie rozpoczęły się od spotkania i gry w piłkę nożną.

–Zamieniliśmy też ze sobą kilka słów – mówi trener P. Rombel, który objął obowiązki głównego szkoleniowca MMTS Kwidzyn. – Rozmawialiśmy o zasadach, które obowiązywać będą w tym sezonie i o tym jak chciałbym, aby wyglądała nasza praca.

Kolejne dni to testy wydolnościowe, szybkościowe i funkcjonalne. Zawodnicy wylewali też poty na testach w siłowni.

-Początkowo na trenowaliśmy dwa razy dziennie – mówi P. Rombel. – Na zmianę raz do południa byliśmy na siłowni, a raz biegaliśmy. Po południu odbywały się natomiast zajęcia na hali.

Gracze MMTS od lat cały okres przygotowawczy odbywają na kwidzyńskich obiektach sportowych. Wynika to po części z oszczędności, a po części z aktu, że zawodnicy mają tutaj wszystko co niezbędne.

-Jest stadion, hala, odnowa, wszystko to co chcemy – mówi trener MMTS Kwidzyn. – Nic nie trzeba zmieniać, bo jest naprawdę komfortowo.

Po dwóch tygodniach zmieniła się nieco struktura treningów. Kwidzynianie nadal trenują dwa razy dziennie, jednak więcej zajęć odbywa się już z piłkami.

-Pracujemy z piłkami od samego początku zajęć – mówi P. Rombel. – Po prostu chcę, aby pewne rzeczy, które zamierzam wprowadzić do naszej gry, były jak najlepiej wykonywane i najlepiej zakorzenione w naszym graniu. Od początku przyjęliśmy więc koncepcję pracy z piłkami, trenując pewne elementy, które będziemy wykorzystywali w grze właściwej. Po 2 tygodniach początkowych treningów, zajęć z piłką jest jednak nieco więcej. Zamiast spraw motorycznych kładziemy jednak większy nacisk na elementy techniczno-taktyczne.

Kwidzynianie mają również w planach rozegranie kilku spotkań sparingowych. Pierwsze z nich odbędzie się już w piątek, 31 lipca, w Płocku.

-Dogadaliśmy się z Wisłą na taki wydłużony mecz (3 x 30 minut). Będzie to nasz pierwszy sprawdzian z zespołem z zewnątrz i sami jesteśmy ciekawi naszej dyspozycji – podkreśla szkoleniowiec MMTS.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube