kwidzyn

Dodano: 5.08.15

Pewne zwycięstwo nad gdyńską Spójnią

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali Kar-Do Spójnię Gdynia w kolejnym sparingu przygotowującym czerwono-czarnych do sezonu 2015/2016. Podopieczni trenera Patryka Rombla ograli I-ligowców 29:24. Pojedynek, rozegrany w kwidzyńskiej hali, był również okazją do sprawdzenia nowej obrony MMTS.

-Próbujemy wprowadzić do naszej gry alternatywną obronę 3-2-1 – mówi Patryk Rombel, szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu. – Sparing był więc bardzo pożyteczny, a po meczu mamy spory materiał do dalszej pracy i przemyśleń związanych chociażby z personaliami w tym systemie. W pierwszej połowie założyliśmy sobie, że obojętnie co będzie działo się na boisku, to konsekwentnie będziemy grali obroną 3-2-1. Myślę, że po meczu możemy być zadowoleni zarówno z wyniku jak i długich fragmentów gry w tym systemie. Parę rzeczy zadziałało tak jak trzeba i chyba sami zawodnicy też bardziej przekonali się do tej obrony.

W drugiej połowie kwidzynianie wrócili do ustawienia 6-0 i jak podkreśla trener MMTS, defensywa gospodarzy wyglądała już nieco słabiej.

-W dużej mierze wynika to z tego, że zawodnicy wykonują na treningach kawał ciężkiej roboty. Dlatego im mecz trwał dłużej, to poruszanie się naszych zawodników było coraz słabsze i nasza praca w obronie nie wyglądała tak jak powinna – dodaje P. Romel.

Szkoleniowiec MMTS był natomiast zadowolony z postawy swoich podopiecznych w ataku, choć zespół również próbuje tutaj nowych rozwiązań.

-Chcemy wymusić mocniejszy atak naszego zespoły, aby nasza gra była jeszcze skuteczniejsza, dlatego zawodnicy muszą zgrać się ze sobą i znaleźć odpowiednie tempo do gry w ataku – podkreśla nowy trener MMTS.

MMTS Kwidzyn – Kar-Do Spójnia Gdynia 29:24 (17:11)

MMTS: Kiepulski, Dudek – Zadura 5, Mroczkowski 2, Kryszeń, Peret 2, Szpera, Klinger 2, Szczepański 2, Rosiak 3, Nogowski 6, Pilitowski, Seroka 5, Potoczny 1, Janiszewski 1.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube