kwidzyn

Dodano: 8.08.15

Turniej o puchar prezesa MMTS: Legionowo wygrywa z I-ligowcem

Zwycięstwo i komplet punktów w ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej w Kwidzynie zapisali na swym koncie zawodnicy Borodino Legionowo. W czwartym meczu kwidzyńskiego turnieju beniaminek PGNiG Superligi Mężczyzn pokonał bowiem Wybrzeże Gdańsk 21:18. Gdańszczanie nadawali ton grze jedynie przez pierwsze 9 minut, po czym przewagę już do końca spotkania mieli gracze Borodino.

Z uwagi na fakt, że zespół z Legionowa rozgrywać miał dwa mecze pod rząd (po meczu z Gdańskiem czekało ich jeszcze spotkanie z gospodarzami), obydwa spotkania trwały 2 x 25 minut. Początek meczu Borodino-Wybrzeże to przewaga gdańszczan, którzy po 9 minutach gry prowadzili 2:5. Wówczas jednak do głosu doszedł zespół z Legionowa, który przez 7 kolejnych minut zdobył 6 bramek z rzędu, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 8:5.

Jak się okazało, trzybramkowa przewaga podopiecznych trenera Roberta Lisa utrzymała się do końca pierwszej połowy. Po przerwie Wybrzeże starało się jednak szybko odrobić straty i w 32 minucie, po trafieniach Wojciecha Prymlewicza, Huberta Korneckiego i Jacka Suleja, traciło do rywali zaledwie jedną bramkę – 13:12. Borodino starało się jednak kontrolować sytuację, nie pozwalając rywalom na doprowadzenie do remisu. Na minutę przed końcem meczu bramkę dla Gdańska zdobył Adrian Kondratiuk, jednak jak się okazało było to jednak ostatnie trafienie I-ligowca. Sytuację wykorzystali gracze z Legionowa, którzy po rzutach Michała Prądnickiego i Tomasza Mochockiego zakończyli mecz trzybramkowym zwycięstwem.


 

Borodino Legionowo - Wybrzeże Gdańsk 21:18 (12:9)

Borodino: Stojković, Wyrozębski - Brinovec, Skwierawski, Ciok 6, Bożek, Prądnicki 3, Mochocki 3, Suliński 2, Kasprzak 2, Kowalik 1, Gawęcki 2, Twardo 1, Titow 1.

Kary: 0 minut

Wybrzeże: Plaszczak, Sokołowski - Orzechowski, Ćwikliński, Dworaczek 1, Niedziółka, Kornecki 1, Chmieliński, Dzierżawski, Bednarek, Sulej 1, Rogulski, Prymlewicz 3, Papaj, Kondratiuk 2, Suwisz 2, Skrzypczak 2, Abram 4, Nilsson 2.

Kary: 2 minuty

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie zdobyli Legionowo - kara dla Nogowskiego

MMTS Kwidzyn zdobył komplet 4 punktów w meczu z KPR Legionowo. Kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni walczą w Legionowie

KPR Legionowo to przedostatni rywal MMTS Kwidzyn w sezonie zasadniczym. Starcie tych ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczecina i Ossowski w Kadrze B

Arkadiusz Ossowski oraz Krzysztof Szczecina zostali powołani na zgrupowanie Kadry B. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Nogowski oraz Potoczny zagrają z Czechami

Adrian Nogowski oraz Michał Potoczny zostali powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube