kwidzyn

Dodano: 11.08.15

Wyszedł nowy numer „Handball Polska”

Ukazał się nr 98 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrana są trzy zestawy Kempa: T-shirt, smycz i długopis.

W najnowszym numerze dominującym tematem jest piłka ręczna plażowa. Poznaliśmy rozstrzygnięcia mistrzostwa Europy, mistrzostw Polski i Puchar Polski. Nasza kobieca reprezentacja w hiszpańskim Lloret de Mar uplasowała się na piątej pozycji i wywalczyła awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw świata. W Lozannie rozegrane zostały pokazowe mecze gwiazd w piaskowej odmianie piłki ręcznej. Wydarzenie obserwował m.in. prezydent MKOl, Thomas Bach. To był kolejny ważny krok w kierunku włączenia piłki ręcznej plażowej do programu igrzysk olimpijskich w roku 2024.

„Aniołki Rasmusena” mogą mówić o szczęśliwym losowaniu grup MŚ Dania 2015. Zresztą przyznaje to trener naszej reprezentacji, dla którego turniej w jego ojczyźnie będzie dużym wyzwaniem.

Polecamy wywiady z naszymi reprezentantami, Bartłomiejem Jaszką i Michałem Szybą. Zawodnik Fuesche Berlin wraca do zdrowia i dementuje doniesienia niektórych mediów, jakoby miał kończyć karierę. Z kolei bohater meczu o brązowy medal tegorocznych MŚ przyznaje, że wciąż jest stanu wolnego i specjalnie nie narzeka na pobyt w Słowenii.

EHF EURO 2016 zbliża się szybkimi krokami, a tymczasem ZPRP stara się dla Polski o kolejną wielką imprezę. Jest na to duża szansa. W 2023 r. chcemy wspólnie ze Szwecją zorganizować MŚ. O tym czy ten plan się powiedzie dowiemy się na początku listopada br. Warunkiem jest pokonanie kandydatury Węgier.

W sierpniu będziemy się emocjonować występami naszych juniorów w MŚ. Przed odlotem do Jekatierynburga trener Rafał Kuptel wypowiadał się z tonowanym optymizmem. Jego zdaniem drużyna, aby osiągała wartościowe wyniku musi przede wszystkim wyeliminować przestoje w grze.

W życiu dwójki naszych byłych wybitnych reprezentantów kraju nastąpił przełom. Dorota Małek właśnie zakończyła karierę, a Mariusz Jurasik objął funkcję głównego trenera w Górniku Zabrze. „Józek” będzie występował w dwóch rolach, gdyż dalej będzie zawodnikiem.

Czytelników zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie podsumowującym sezon 2014/15. Można oddawać głosy aż w 12 kategoriach m.in. na odkrycie sezonu, najlepszego trenera czy drużynę roku. Dla uczestników plebiscytu przewidzieliśmy nagrody-niespodzianki.

To oczywiście nie wszystkie materiały, które publikujemy w tym numerze. Zapraszamy do lektury.

Marek Skorupski

                          Redaktor Naczelny

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube