kwidzyn

Dodano: 25.01.13

MMTS ogrywa pierwszoligowca z Gdańska

MMTS Kwidzyn pokonał pierwszoligowe Wybrzeże Gdańsk w kolejnym meczu sparingowym rozegranym w trakcie przygotowań do wznowienia sezonu ligowego. Podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego zdominowali rywali przede wszystkim w pierwszych i ostatnich minutach spotkania. Katem rywali okazali się natomiast kwidzyńscy skrzydłowi, którzy łącznie rzucili rywalom aż 21 bramek.

Mecz rozpoczął się od zupełnej dominacji kwidzynian i prowadzenia 5:0. Dopiero wówczas piłkarzom Wybrzeża po raz pierwszy udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Niezwykle skuteczny w tym okresie gry okazał się Adrian Nogowski, który aż czterokrotnie skutecznie wykańczał kwidzyńskie kontrataki.

Wypracowana przez MMTS przewaga 4-5 bramek utrzymała się praktycznie do końca pierwszej części meczu. Gdańszczanom co prawda udawało się zmniejszyć straty do 3 bramek, ale to było wszystko na co pozwalali czerwono-czarni. W końcówce pierwszej połowy kwidzynianie powiększyli natomiast swoją przewagę do 6 bramek - 21:15. Jako ostatni w tej części meczu na listę strzelców wpisał się Mateusz Seroka i po 30 minutach MMTS prowadził z Wybrzeżem 22:16.

Po przerwie kwidzynianie kontynuowali swoją dobrą passę i stopniowo podwyższali prowadzenie w tym spotkaniu. Gdy podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego prowadzili już dziewięcioma bramkami - 26:17, wówczas pozwolili nieco dojść do głosu swym rywalom. W efekcie gdańszczanie zdołali odrobić straty i wrócić do sytuacji z pierwszych minut meczu i 3-5 bramkowej straty do kwidzyńskiej drużyny.

Końcówka meczu ponownie należała jednak do MMTS, który od stanu 36:31 zdobył cztery kolejne bramki i zakończył mecz pewnym zwycięstwem nad pierwszoligowym zespołem z Gdańska.

MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 40:31 (22:16)

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Nogowski 6, Daszek 6, Łangowski 6, Seroka 5 Rombel 4, Adamuszek 3, Pacześny 3, Sadowski 2, Klinger 2, Mroczkowski 2, Peret 1, Górski.

Wybrzeże: Chmieliński - Rakowski 5, Waszkiewicz 5, Nilsson 4, Mogielnicki 3, Rogulski 3, Markuszewski 3, Steege 3, Kondratiuk 1, Nidzgorski 1, Jasowicz 1, Strzebiecki 1, Sulej, Naus, Piwowarczyk, Helman.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube