kwidzyn

Dodano: 21.09.15

Genda: Chcemy postawić w Kwidzynie twierdzę

Sobotnie zwycięstwo MMTS nad Gwardią to m.in. zasługa Pawła Gendy, który (szczególnie w pierwszej połowie) ciągnął swój zespół w ataku. Rozgrywający czerwono-czarnych rzucił 6 bramek i był jednym z najskuteczniejszych graczy tego meczu.

-Widać było, że bardzo zależy nam na zwycięstwie przed własną publicznością. Od pierwszych minut przeciwko Gwardii zagraliśmy z wielką koncentracją i zaangażowaniem w grze.

- To prawda, że mocno weszliśmy w mecz. Postawiliśmy też twarde warunki gry w obronie, dzięki czemu „Klipek” mógł trochę pobronić w bramce. Przede wszystkim jednak chcieliśmy pokazać kibicom, że warto chodzić na nasze mecze. Na pewno będziemy walczyć i zwyciężać. Chcemy postawić w Kwidzynie „twierdzę” i zawsze wygrywać we własnej hali.

-Trzeba jednak powiedzieć, że po dobrym początku, w końcówce tego meczu pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele.

-Niestety w końcówce znowu „daliśmy ciała” i zrobiło się trochę nerwowo. Na szczęście przetrzymaliśmy ten moment, przestaliśmy iść z kontrą, graliśmy wolniej i czekaliśmy na faul przeciwnika. Musieliśmy grać dłużej, bo coś popsuło się w naszej grze, a zawodnicy z Opola ciągnęli kontrę i rzucali nam bramki. Dobrze, że przetrzymaliśmy ten moment, a Mateusz rzucił bramkę, która dała nam zwycięstwo. Dzięki temu prowadziliśmy już 3 bramkami i choć do końca była jeszcze minuta gry, to wiadomym było, że w tym meczu cud się już nie wydarzy.

-Za tydzień czeka nas jednak trudna przeprawa w Głogowie, który urwał już punkty Górnikowi oraz Pogoni.

-Mam nadzieje, że nie damy takiej plamy jak w meczu z Mielcem, gdzie kompletnie nic nam nie wychodziło na boisku. Na pewno będziemy walczyć, choć trzeba podkreślić, że Głogów jest mocnym zespołem. Pokazał to już we wcześniejszych meczach, pokonując Górnika, remisując z Gwardią, czy też minimalnie przegrywając z Pogonią. W Chrobrym gra obecnie „Sado”, a my wiemy jak on gra. Mam nadzieję, że go zatrzymamy.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kibicuj czerwono-czarnym w gdańskiej hali AWFiS

Zachęcamy do kibicowania czerwono-czarnym w hali AWSiS w Gdańsku. W pierwszym meczu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie walczą o „Dziką kartę”

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 13.00, kwidzynianie rozpoczynają walkę o „Dziką ...

Czytaj więcej

Aktualności

O „Dziką kartę” zagramy z Wybrzeżem

Po niedzielnych meczach 30 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn stało się jasne, że to ...

Czytaj więcej

Aktualności

"Orzech" wraca do MMTS

Robert Orzechowski to kolejny zawodnik, który z nowym sezonem występować będzie ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube