kwidzyn

Dodano: 6.10.15

Ukazał się setny numer Handball Polska

Ukazał się nr 100 magazynu „Handball Polska”! Czasopismo jest dystrybuowane w salonach EMPiK oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy znacznie bogatsze wydanie w tej samej cenie – 7 zł. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrana jest pięć zestawów gadżetów EHF Euro 2016: power bank, smycz, długopis, ołówek i pin.


W najnowszym numerze prezentujemy mnóstwo wywiadów: z prezesem Andrzej Kraśnickim, z dyrektor departamentu komunikacji PGNiG - Dorotą Gajewską, z dyrektorem ds. sportu Grupy Polsat - Marianem Kmitą, futbolistą Robertem Lewandowskim, naszym złotym dyskobolem - Piotrem Małachowskim. Zajrzeliśmy tez do Barcelony, aby zapytać jak w stolicy Katalonii zaaklimatyzował się Kamil Syprzak. Kapitan Biało-czerwonych, Sławomir Szmal na naszych łamach przekonuje, że w Katarze narodziła się nowa drużyna, uprawniona do gry o najwyższe pozycje w Europie i na świecie.

Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych zbliżają się w błyskawicznym tempie. Dla kibiców przygotowaliśmy terminarz turnieju a także nie lada gratkę. Przedstawiliśmy sylwetki osiemnastu kadrowiczów, brązowych medalistów z Kataru. Przy każdym zdjęciu zostawiliśmy miejsce na autograf. A więc do pracy drodzy kibice.

Piórem Wojciecha Osińskiego omówiliśmy miniony sezon, prezentując najlepszych polskich szczypiornistów rozgrywek 2014/15. Autor tym razem przyznał tylko jedną klasę międzynarodową – Michałowi Jureckiemu. Dla niektórych ten ranking może wydać się kontrowersyjny. Inny widzieliby w najwyższej klasie co najmniej jeszcze dwóch naszych reprezentantów. Naszym celem jest pokazywanie różnych spojrzeń na piłkę ręczną.

Jednym z nich jest praca komentatora telewizyjnego/. Maciej Iwański z TVP skorzystał z naszej propozycji i podzielił się z nami swoimi wspomnieniami o handballu, pisząc że „komentowanie spotkań naszych najważniejszych drużyn to zaszczyt i zazwyczaj czysta przyjemność”.

W numerze zwróciliśmy uwagę na tendencję, że prawie połowa zespołów kobiecej PGNiG Superligi prowadzą kobiety. Do doskonale znanego tercetu Bożena Karkut, Sabina Włodek, Lucyna Zygmunt dołączyły niedawno Alicja Łukasik i Anita Unijat.

W numerze jubileuszowym nie mogło zabraknąć przypomnienia sukcesów, które zapisały karty naszego szczypiorniaka. W części historycznej przypomniał je stały współpracownik czasopisma, Władysław Zieleśkiewicz.

To oczywiście nie wszystkie materiały, które publikujemy w tym numerze. Zapraszamy do lektury.

Marek Skorupski

Redaktor Naczelny

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nadal jesteśmy w grze

Trener MMTS Kwidzyn podsumowuje wyjazdową przegraną kwidzynian z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Gdańsku 7 bramkami

Pierwsze starcie rywalizacji o „Dziką kartę” czyli miejsce w ćwierćfinale ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube