kwidzyn

Dodano: 24.10.15

Efektowne zwycięstwo MMTS! Legionowo do przerwy zdobyło tylko 6 bramek!

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn dość pewnie pokonali KPR RC Legionowo w kolejnym meczu PGNiG Superligi Mężczyzn. Kwidzynianie zwyciężyli rywali 32:25, a kluczem do zwycięstwa okazała się pierwsza połowa i fantastyczna postawa czerwono-czarnych w defensywie. W efekcie już w 27 minucie gry MMTS wyszedł na dziesięciobramkową przewagę, którą dowiózł niemal do końca tego spotkania.

Mecz rozpoczął się od trafienia Pawła Gendy oraz nieskutecznego rzutu karnego wykonywanego przez Adriana Nogowskiego. Chwilę później do remisu doprowadził Tomasz Kasprzak i wydawało się, że właśnie tak wyglądać będzie niemal całe spotkanie drużyn sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli. Stan ten utrzymał się jednak tylko do 6 minuty i wyniku 3:3. Wówczas skutek zaczęła przynosić tytaniczna praca gospodarzy w defensywie, czym wyraźnie zaskoczyli zespół z Legionowa.

Fantastyczna postawa MMTS

Przez kolejne 7 minut kwidzynianie rzucili 5 kolejnych bramek i wyszli na prowadzenie 8:3. Wówczas gościom udało się jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza MMTS i zmniejszyć straty do 3 bramek – 8:5. Kwidzynianie jednak nadal grali z wielką koncentracją w defensywie, co przynosiło skutek w kolejnych minutach. W efekcie przez kolejny kwadrans czerwono-czarni rzucili aż 8 bramek przy zaledwie jednym trafieniu KPR, co pozwoliło kwidzynianom zakończyć pierwszą połowę z dziesięciobramkową przewagą nad rywalami.

Przewaga ponownie wzrosła do 10 bramek

Po przerwie od razu zaatakowali goście, którzy starali się jak najszybciej odrobić przynajmniej część strat. Dzięki skutecznym atakom, w 36 minucie udało im się zmniejszyć różnicę do 6 bramek i doprowadzić do stanu 17:11. Na więcej gościom nie pozwolili jednak czerwono-czarni, którzy ponownie zaczęli prowadzić grę. W 42 minucie po rzutach Pawła Gendy i Aleksandra Kryszenia kwidzynianie uzyskali przewagę 9 bramek – 23:14, a trzy minuty później, po rzutach Grzegorza Szczepańskiego i Macieja Pilitowskiego, ponownie wzrosła ona do 10 trafień – 25:15.

Kontrolowali grę do końca

Prowadząc tak wysoką różnicą kwidzynianie ponownie dopuścili do głosu swych rywali. W efekcie kolejne 5 minut meczu należało do Legionowa, które prowadzone przez Witalija Titowa, zdobyło 4 bramki z rzędu. Dało to podopiecznym trenera Marcina Smolarczyka złudne nadzieje, że mogą oni jeszcze powalczyć o punkty w tym spotkaniu. Na szczęście dość szybko z tych marzeń wyleczyli ich kwidzynianie, którzy po trafieniach Przemysława Zadury, Macieja Pilitowskiego i Grzegorza Szczepańskiego, w 54 minucie meczu ponownie wyszli na 9-bramkową przewagę – 29:20. Wysokie prowadzenie MMTS sprawiło, że podopieczni trenera Patryka Rombla do końca mogli już spokojnie kontrolować przebieg tego spotkania, zapisując ostatecznie na swoim koncie kolejny komplet punktów.

MMTS Kwidzyn - KPR RC Legionowo 32:25 (16:6)

Sędziowie: Arkadiusz Filipiak – Tomasz Filipiak (Siemichocze)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Janikowski 1, Genda 7, Zadura 2, Kryszeń 2, Peret 1, Szpera, Klinger, Szczepański 4, Rosiak, Nogowski 6, Pilitowski 4, Seroka 4, Potoczny 1.

Kary: 6 minut (Zadura, Szczepański, Rosiak)

KPR: Krokera, Stojković - Bożek 1, Prątnicki 2, Mochocki 2, Suliński 3, Kasprzak 6, Kowalik 1, Titow 8, Brinovec, Gawęcki 1, Twardo, Ciok 1.

Kary: 8 minut (Kowalik x 2, Suliński, Twardo)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

Aktualności

Peret: Martwi mnie nasza postawa

Sobotni pojedynek Wybrzeża z MMTS podsumowuje Michał Peret, obrotowy kwidzyńskiego ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kostrzewa: Prowadzimy na razie 1:0

Damian Kostrzewa z Wybrzeża Gdańsk podsumowuje pierwszy mecz rywalizacji o ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube