kwidzyn

Dodano: 11.11.15

Wyszedł 101 numer "Handball Polska"

Ukazał się nr 101 magazynu „Handball Polska” Czasopismo jest dystrybuowane w salonach EMPiK oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrana są trzy podwójne bilety na ostatni test-turniej, we Wrocławiu 28-29 grudnia, przed EHF Euro 2016.

Zarządu ZPRP jest zdeterminowany by Liga Zawodowa powstała na następny sezon rozgrywkowy. Jeszcze w listopadzie ogłoszone zostaną uchwały, które sformułują warunki brzegowe dla funkcjonowania spółki. W obszernym wywiadzie na naszych łamach Damian Drobik, który został Pełnomocnikiem Zarządu ds. Ligi Zawodowej, przedstawił stan posiadania. Czasu do działania zostało naprawdę niewiele, gdyż aktualnie tylko trzy z 12 klubów przekształciło się w spółki akcyjne.

Każdy dzień szybkimi krokami przybliża nas do styczniowych mistrzostw Europy. Wydarzenie goni wydarzenie. Poznaliśmy ambasadorów krajowych tego turnieju. Gościliśmy przedstawicieli wszystkich federacji, które zagrają w EURO. Rekord Guinessa, który czeka na zatwierdzenie, ustanawiany na Orlikach, udowodnił że praktycznie w każdym zakątku Polski promocja piłka ręcznej ma się coraz lepiej. Akcja zorganizowana została w ramach programu „Nasza Droga do EURO 2016”. Po raz pierwszy Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyłączyło się do wsparcia dużej imprezy sportowej organizowanej w naszym kraju. Taki status otrzymało właśnie EHF EURO 2016.

Kobieca reprezentacja Polski te nie próżnuje. Podopieczne Kima Rasmussena zwycięsko zaliczyły dwie kolejki w kwalifikacjach EHF Euro 2016 – z Finlandią i Słowacją. Nasza czołowa bramkarka, Anna Wysokińska, podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami odnośnie gry w klubie z Turcji.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej postanowiła zrewolucjonizować rozgrywki w najniższych kategoriach wiekowych. Od następnego roku mistrzostwa Starego Kontynentu odbywać się będę w dwóch dywizjach. Jako pierwsze doświadczą tego reprezentacje juniorów M18. W czołówce zespołów zagra polski zespół.

Z Mirosławem Baumem, przewodniczącym Kolegium Sędziów ZPRP omówiliśmy zmianę przepisów gry testowane przez Światową Federację. Zwłaszcza niebieska kartka czy nowinki dotyczące kontuzjowanego zawodnika powinny zrewolucjonizować handball.

Część historyczną poświęciliśmy przypomnieniu bogatych dziejów na ziemi krakowskiej.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Czytelnikom życzymy miłej lektury.

.

Marek Skorupski

Redaktor Naczelny

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Gdańsku

W meczu 27 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzyński MMTS zmierzy się z Wybrzeżem ...

Czytaj więcej

Aktualności

Juniorzy MTS I Kwidzyn w finale mistrzostw Polski!

Zawodnicy MTS I Kwidzyn zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów! W ...

Czytaj więcej

Aktualności

Piotrkowianin urywa punkty w Kwidzynie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube